Župne obavijesti - 22.7.2018. Ispis E-mail
22. srpnja 2018.

Danas je 16. nedjelja kroz godinu. Svete Mise su po redovitom rasporedu. Misijska središnjica naše nadbiskupije iz Sarajeva poziva nas da se i mi danas pridružimo misijskoj akciji pod nazivom MIVA - “Moj dar slavi Boga za sve sretno prijeđene kilometre”. Smisao te akcije da naše misionare, u siromašnim zemljama Afrike i drugih krajeva svijeta, novčano podupremo u nabavci vozila kako bi lakše došli u misijske postaje udaljene i po 150 km.

U utorak je klanjanje Isusu. U 16:00h izlaže se Presveti Sakrament. U 17:30h krunica i Misa u 18:00h.

U četvrtak je blagdan sv. Ane, zaštitnice župe Lepenica. Središnja sveta Misa u Lepenici bit će u 11:00h. Vanjska proslava sv. Ane u Lepenici bit će u iduću nedjelju 29. srpnja sa središnjom sv. Misom u 11:00h. Kod na će biti Mise na sv. Anu u 07:30h i 20:00h kod sestara klarisa.

Iz Katoličkog kalendara izdvajamo: sutra je sv. Brigita Švedska, redovnica, zaštitnica Eeurope; u srijedu je sv. Jakov, apostol; u četvrtak sv. Joakim i Ana, roditelji BDM;

Stigao je novi broj Katoličkog tjednika i Glasnika mira iz Međugorja. Pretplatnici neka uzmu svoje brojeve u župnom uredu.

U nedjelju 29. srpnja je susret katoličkih obitelji na Kupresu. Tko želi ići na Kupres treba se najaviti u župni ured najkasnije do četvrtka. Karta je 15,KM. Polazak je u 06:00h ujutro ispred doma u Brestovskom ako se prijavi dovoljan broj hodočasnika.

Ženidbeni navještaji: 1) u ime Božje ženi se Drgan Knežević, sin Marijana i Anite r. Oroz, iz Krčevina, i uzima Mariju Štekić, kći Ivice i Milijane r. Milanović, iz Brestovskog. Oboje su naša župa;

2) u ime Božje ženi se Kristian Volić, sin Ive i Ljilje r. Kramar, iz Monthey-a, Švicarska, i uzima Dijanu Bošnjak, kći Slavka i Kate r. Vujica, iz Krčevina, naša župa. Mladencima želimo Božji blagoslov u zajedničkom životu.

Prošlog tjedna u zeničkoj bolnici, preminula je Jela Tomić r. Komšić, žena + Joze. Ukopana je na groblju Bilalovac. Okrijepljena je svetim sakramentima. Pokoj vječni daruj joj Gospodine!

22. 07. 2018. Nedjelja

† Ljilja i Josip Štrljić