Župne obavijesti - 25.7.2021. Ispis E-mail
24. srpnja 2021.

Danas na 17. nedjelju kroz godinu slavi se Prvi Svjetski dan djedova i baka te starijih osoba. Tim povodom papa Franja poslao je poruku našim djedovima, bakama i starijim osobama. Njegova poruka glasi: “Ja sam s tobom u sve dane” (usp. Mt 28,20). Pozvani smo svi da se uključimo, sa cijeom Kristovom crkvom, u tu molitvu za naše bake, djedove i starije osobe.

Danas se, također, obilježava na Kupresu IV. Obiteljski dan u Bosni i Hercegovini pod geslom “Obitelj - svjedočanstvo radosne ljubavi”.

Pod svetom Misom u 11 sati u župnoj crkvi na Kupresu, koju predvodi nadbiskup metropolit Vrhbosanski kardinal Vinko Puljić, obnovit će bračna obećanja na svoju 25. obljetnicu braka (srebreni jubilej) četiri bračna para iz naše župe,koji, dakle, ove godine slave 25 godina bračne vjernosti. To su: Mato i Brigita Anđić iz Krčevina; Zvonko i Jelena Jurišić iz Krčevina; Željko i Branislava Tomičić iz Krčevina; Miroslav i Jelica Biletić iz Brestovskog. U ime naše župe od srca im čestitamo 25. obljetnicu i neka ih prati Božji blagoslov u obiteljskom životu!

Sutra su sv. Joakim i Ana, roditelji BDM. Sv. Ana je zaštitnica župe Lepenica. Središnja sveta Misa u Lepenici bit će u 11:00h. Vanjska krajevna pučka proslava sv. Ane u Lepenici bit će u nedjelju, 1. kolovoza 2021. u 11 sati.

U četvrtak je redovito klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu od 17:00h do 18:00h u kapelici s. klarisa, a svetu Misu slavimo u 18:00h.

Prošlog tjedna u Njemačkoj je preminula i tamo ukopana Vikica Dilber, udata Senekul, kći Drage Dilbera, rodom iz Rauševca. U Njemačkoj, u Darmstadtu, preminula je Radoslava Bošnjak r. Jelčić, supruga pok. Predraga Bošnjaka. Ukop će biti na groblju Grebci kad stigne tijelo pokojne Radoslave. Pokoj vječni daruj im, Gospodine!

Došao je novi broj Katoličkog tjednika.

25. 7. 2021. Nedjelja

† Mara Lalić, Marko i Ruža Markanović