Župne obavijesti - 1.8.2021. Ispis E-mail
31. srpnja 2021.

Danas je 18. nedjelju kroz godinu. Svete Mise slavimo po redovitom rasporedu.

Sutra, 2. kolovoza, na blagdan BDM - Gospe od Anđela - Porcijunkule, započinje devetnica sv. Klari. U dane devetnice sve do trodnevnice bit će sveta Misa 18:00h u kapelici sestara klarisa, a prije Mise bit će molitva krunice u 17:30h i prigoda za svetu ispovijed. Na sam dan blagdana Gospe od Anđela - Porcijunkule može se dobiti potpuni oprost, zvani “porciunkulski”.

Za dobivanje tog oprosta potrebno je slijedeće: pohod crkvi u kojoj treba izmoliti Očenaš i vjerovanje, dodavši ovome ispovijed i pričest, te molitvu na nakanu Svetoga Oca. Pohod crkvi može se obaviti od podneva uoči Porcijunkule pa sve do ponoći Porcijunkule.

U petak i subotu su prvi petak i prva subota sa pobožnošću Presvetom Srcu Isusovu i Bezgrešnom Srcu Marijinu. U petak je klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu kod sestara klarisa od 8:00h do 18:00h.

U sljedeću nedjelju (19. nedjelja kroz godinu) započinje trodnevnica sv. Klari. U sva tri dana trodnevnice (nedjelja, ponedjeljak i utorak) bit će sveta krunica i mogućnost za ispovijed navečer u 17:30h i sveta Misa u 18:00h. Trodnevnica će biti župnoj crkvi, a predvodi je don Boro Gavran.

Ženidbeni navještaji: 1) u ime Božje sklapaju sakrament svete ženidbe Darijo Nujić, sin Janje Nujić, iz Resnika, župa Kreševo, i Žana Dilber, kći Marijana i Ružice r. Čiča, iz Rauševca, naša župa; 2) u ime Božje sklapaju sakrament svete ženidbe Goran Knežević, sin Mije i Ivuše r. Tomičić, iz Krčevina, i Nikolina Dusper, kći Darija i Anđe r. Puljić, obadvoje naše župe. Mladence neka prati Božji blagoslov u bračnom zajedništvu.

Iz Katoličkog kalendara izdvajamo: u utorak je bl. Augustin Kžotić, biskup; u srijedu je sv. Ivan Marija Vianney - sv. župnik Arški; u četvrtak Gospa Snježna; u petak je blagdan: Preobraženje Gospodinovo.

Došao je novi broj Katoličkog tjednika.

1. 8. 2021. Nedjelja

† Anto, Jakov, Anđa i Anika Brajković