Župne obavijesti 29.8.2021. Ispis E-mail
28. kolovoza 2021.

Danas je 22. nedjelja kroz godinu. Svete Mise slavimo po redovitom rasporedu.

Ove godine imat ćemo devetnicu Maloj Gospi, koju ćemo započeti sutra 30. kolovoza. U dane devetnice sveta Misa bit će u 18:00h u crkvi, a prije Mise bit će molitva krunice u 17:30h i prigoda za svetu ispovijed. Devetnica je prigoda da se duhovno pripremimo za proslovu Rođenja Blažene Djevice Marije-Male Gospe koja je zaštitnica naše župe Brestovsko. Pozivamo sve vjernike naše župe da dođu na duhovnu obnovu koja započinje devetnicom našoj nebeskoj Majci Mariji.

Posebice pozivamo naše đake, studente i ostale mlade da mole Gospinu krunicu i dođu na svetu ispovijed kako bi osnaženi sakramentima ispovijedi i euharistije započeli novu školsku, akademsku i vjeronaučnu godinu.

Ispovijed bolesnih i nemoćnih u našoj župi za proslavu Male Gospe bit će prva tri dana u ovom tjednu: sutra (ponedjeljak) jedan svećenik: Rauševac, Jehovac, Voćnjak, a drugi svećenik: Pobrđe, Demići i Krčevine; u utorak: Male Sotnice, Hrastovi, Dugo Polje, Kazagići i Oglavak. U srijedau jedan svećenik: Novo Naselje, a drugi svećenik: Datići, Drljepani, Klokoti i Bilalovac. Ako ima novih bolesnika, javite nam danas u župni ured. Neka u bolesnikovoj sobi bude na stolu križ, svijeća i blagoslovljena voda.

U iduću nedjelju ( 5. 9. 2021.) bit će kod nas vanjska proslava Male Gospe. Svečeno euharistijsko slavlje u 11 sati predvodi fra Nikica Vujica, ekonom i definitor naše franjevačke provincije Bosne Srebrene. U nedjelju je ujedno i prvi dan trodnevnice Maloj Gospi. Svete Mise u nedjelju su: u 7:00h, 8:30h i 11:00h.

U petak i subotu su prvi petak i prva subota u mjesecu. Došao je novi broj Katoličkog tjednika.

Prošlog tjedna preminuli su: u obiteljskoj kući u mjestu Badnje preminula je Kata Grabovac, r. Barešić, supruga Ivina. Ukopana je na groblju Badnje. Okrijepljena je svetim sakramentima. U obiteljskoj kući u Bilalovcu preminuo je Josip Batarilo Mijin. Ukopan je na groblju Bilalovac. Pokoj vječni daruj im, Gospodine!

29. 8. 2021. Nedjelja

† Jozo i Zdravko Batarilo

† Ružica Lalić

Pro populo-za sav puk župne zajednice Brestovsko