Župne obavijesti 5.9.2021. Ispis E-mail
05. rujna 2021.

Danas je 23. nedjelja kroz godinu i ujedno vanjska proslava Male Gospe u našoj župi. Središnje euharistijsko slavlje u 11:00h predslavi fra Nikica Vujica, ekonom i definitor naše franjevačke provincije Bosne Srebrene. Danas je prvi dan trodnevnice Maloj Gospi. Nema večernje Mise. Na kraju pučke Mise zazvat ćemo Duha Svetoga za sretan početak Nove školske, akademske i vjeronaučne godine.

Sutra je drugi dan trodnevnice Maloj Gospi. Svete Mise sutra su u 7:30h i večernja Misa u u 18:00h. Pola sata prije večernje Mise bit će prigoda za svetu ispovijed i molitva Gospine krunice.

U utorak je treći dan trodnevnice i ujedno uočnica blagdana Male Gospe. Svete Mise slavimo u 7:30h i 18:00h. Nakon večernje Mise u 18:00 sati bit će procesija sa Gospinim kipom. U procesiji ćemo, pjevajući Gospine pjesme, nositi Gospin kip te moleći krunicu obići brijeg na kojem je smještena naša crkva. Prije Misa bit će prigoda za svetu Ispovijed.

U utorak je mijena mjeseca, pa je iduća nedjelja Mlada nedjelja. Nema skupštine FSR-a.

U srijedu, 8. rujna, je blagdan Male Gospe. To je patron naše župe Brestovsko. Svete Misu slavimo u 7:30h kod sestara klarisa i središnje euharistijsko slavlje u 11:00h, koje predvodi velečasni don Jozo Majić, župnik župe Deževice.

U četvrtak je redovito klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu od 17:00h do 18:00h. Svetu Misu slavimo u 18:00h.

U sljedeću nedjelju neće kod nas biti pučke Mise u 11:00h zbog proslave patrona Imena Marijina u župi Gromljak. Trodnevnica će biti u četvrtak, petak i subotu u 18 sati. Središnje misno slavlje bit će u 11:00h.

Došao je novi broj Svjetla riječi i Katoličkog tjednika.

Prošlog tjedna u obiteljskoj kući u Rauševcu preminuo je Miroslav Puljić Ivin. Okrijepljen je svetim sakramentima. Ukopan je na groblju Javorje. Pokoj vječni daruj mu, Gospodine!

5. 9. 2021. Nedjelja

1- dan trodnevnice Maloj Gospi

† Janja, Anto i Pero Drljepan

† Marija, Pero i Zdravko Tomičić