Župne obavijesti - 26.9.2021. Ispis E-mail
25. rujna 2021.

Danas je 26. nedjelja kroz godinu. Uz jutarnje Mise, danas slavimo svete Mise zahvalnice na grobljima Javorje i Maslinovići u 11:00h.

Danas se, na zadnju nedjelju rujna, u BiH slavi Svjetski dan sredstava društvenih komunikacija.

Godinu Božje riječi započeli su naši biskupi prošle godine 30. rujna 2020., na spomendan sv. Jeronima, u župi Bosansko Grahovo. Oni su odlučili da će završetak obilježiti slavljenjem sv. Mise u svojim katedralama u Banja Luci, Mostaru i Sarajevu na spomendan sv. Jeronima, u četvrtak ove godine, 30. rujna 2021.

Biskupi nas potiču da se toga dana slavljenjem sv. Mise u svojim župama i samostanima ujedinimo s njima u molitvi i slušanju Božje riječi, te nas još jednom potiču na prijateljevanje i upoznavanje Svetog Pisma.

U četvrtak je redovito klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu od 17:00h do 18:00h. U 18:00h slavimo svetu Misu. U subotu redoviti vjeronauk za krizmanike i prvopričesnike.

U petak, 1. listopada, počinje listopadska pobožnost Gospi. Svakog dana, osim nedjelje i svetkovine, u crkvi u 16:30h molimo krunicu, a poslije krunice slavimo svetu Misu u 17:00h.

U sljedeću nedjelju je sveta Mise zahvalnica na grobljima Kosnice u 11 sati, pod kojom će biti blagoslov novosagrađene kapelice bl. Alojziju Stepincu, zvona, mrtvačnice, ploče-spomen obilježja Dušama u čistilištu. Po odredbi Vinka kardinala Puljića, nadbiskupa vrhbosanskog, blagoslov će obaviti mons. Ante Meštrović, fojnički arhiđakon.

Iz katoličkog kalendara izdvajamo: sutra je sv. Vinko Paulski, prezbiter; u srijedu je blagdan sv. Arkanđela: Mihaela, Gabrijela i Rafaela; u petak je prvi petak u mjesecu i ujedno sv. Terezija od Djeteta Isusa, djevica i crkvena naučiteljica; u subotu je prva subota u mjesecu i ujedno sveti Anđeli Čuvari.

26. 9. 2021. Nedjelja

† Ilija i Marija Bodul, Luka Batista i Rudolf Lalić