Župne obavijesti 28.11.2021. Ispis E-mail
27. studenog 2021.

Danas je Prva nedjelja Došašća ili Adventa, kojom započinje vrijeme priprave za Božić. Ovom nedjeljom započinje nova crkveno-liturgijska godina. Od naše Frame možete nabaviti adventske vijence.

Sutra započinjemo sa Misama zornicama u 6:00h. Pozivamo sve vjernike naše župe da u ovom vremenu Došašća dadnemo prednost duhovnoj strani našeg života, a najbolja duhovna priprava jest pohađanje svetih Misa, te često pristupanje sakramentu svete ispovijedi i činjenje dobrih djela.

Vrijeme Božića je vrijeme darivanja. Bog nam je darovao svoga Sina za Spasitelja. To je razlog da i mi u ovom spasonosnom vremenu adventa, prema svojim mogućnostima, darujemo jedni druge, a osobito siromašne obitelji. Stoga će pred oltarom biti postavljena jedna kutija s natpisom: moj božićni dar za siromahe. Tu možemo staviti namirnice, deterdžente i ostalo što se neće brzo pokvariti, pa će naši framaši od toga napraviti božićne pakete i podijeliti ih prije Božića siromašnim obiteljima u našoj župi.

U četvrtak je klanjanje Isusu u Presvetom sakramentu od 17:00h do 18:00h. Sveta Misa u 18:00h.

U petak i subotu su prvi petak i prva subota u mjesecu. Pobožnosti Presvetom Srcu Isusovu i Bezgrešnom srcu Marijinom počinju s krunicom u 16:30h, a svetu Misu slavimo u 17:00h. Cjelodnevno klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu bit će u petak u kapelici sestara klarisa od 08:00h do 17:00h.

U sljedeću nedjelju je druga nedjelja Došašća i Mlada nedjelja. Nakon pučke Mise bit će skupština FSR-a.

Do sljedeće nedjelje prijavite u župni ured svoje bolesne i nemoćne za božićnu ispovijed!

Iz katoličkog kalendara izdvajamo: sutra su Svi svti Franjevačkog reda; u utorak je sv. Andrija, apostol.

Prošlog tjedna preminuli su: kod Umaga naglo je preminuo Zvonko Bradara (Perin). U bolnici Nova Bila preminuo je Marijan Perić (Pere) iz Demića. Okrijepljen je svetim sakramentima. Ukopani su na groblju Grebci.

28. 11. 2021. Nedjelja

† Kaja Grubešić

† Kata Grabovac

Pro populo-za sav puk župne zajednice Brestovsko