Župne obavijesti 5.12.2021 Ispis E-mail
04. prosinca 2021.

U petak u 19:00h sastanak Frame.

Prošlog tjedna preminuli su: u Krčevinama je preminuo Šimo Katana (Mije). Ukopan je na groblju Grebci. Okrijepljen je svetim sakramentima.U obiteljskoj kući u Brestovkom preminula je Slavica Dilber r. Duno (supruga Ivice). Okrijepljena je svetim sakramentima. Ukopana je na groblju Kosnice. Pokoj vječni daruj im, Gospodine!

5. 12. 2021. Nedjelja

† Marijan, Marija, Zdravko, Mirjana i Stipo Grubešić

† Davor Dilber

Pro populo-za sav puk župne zajednice Brestovsko

· Danas je 2. nedjelja Došašća i Mlada nedjelja. Poslije pučke Mise bit će skupština FSR-a.

· U srijedu je svetkovina Bezgrešnog začeća BDM. Sveta Mise slavimo u 6:00h zornica, kod sestara klarisa u 7:30h i pučka sveta Misa u 11:00h.

· U srijedu, petak i subotu su zimske kvatre. Nakana: zahvala i djelotvorna ljubav.

· U četvrtak je klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu od 17:00h do 18:00h. Sveta Misa u 18:00h.

· U petak u 19:00h sastanak Frame.

· Iduća nedjelja je 3. nedjelja Došašća i nedjelja Caritasa. Prikupit ćemo dobrovoljne priloge za potrebe Caritasa koji pomaže mnogim ljudima u raznim nevoljama.

· Božićna ispovijed za bolesne i nemoćne: sutra (6. prosinca): Pobrđe, Demići, Krčevine i Novo Naselje; u utorak (7. prosinca): Rauševac, Jehovac, Voćnjak (dio Krčevina), Dugo Polje, Male Sotnice, Kazagići; u četvrtak (9. prosinca): Bilalovac, Klokoti, Drljepani i Datići. Ispovijed počinje u 9:00h.

· Stigao je novi broj Svjetla riječi i Katoličkog tjednika. Tko želi biti novi primatelj ili obnoviti pretplatu Svjetla riječi, Katoličkog tjednika i Glasnika mira Međugorje za 2022., neka se prijavi u župni ured.

· U subotu (11. 12.) u 17 sati bit će sastanak ŽPV-a i ŽEV-a u vjeronaučnoj dvorani.

· Darovatelji za grijanje crkve ...

· Iz katoličkog kalendara izdvajamo: sutra je sv. Nikola, biskup; u utorak sv. Ambrozije, bisk. i crk. nauč.

· Prošlog tjedna preminuli su: u Krčevinama je preminuo Šimo Katana (Mije). Ukopan je na groblju Grebci. Okrijepljen je svetim sakramentima.U obiteljskoj kući u Brestovkom preminula je Slavica Dilber r. Duno (supruga Ivice). Okrijepljena je svetim sakramentima. Ukopana je na groblju Kosnice. Pkoj vječni daruj im, Gospodine!