Župne obavijesti 12.12.2021. Ispis E-mail
11. prosinca 2021.

Danas je 3. nedjelja došašća (Materice), koja nas poziva na radost u Gospodinu. Na današnju treću nedjelju došašća obilježava se nedjelja Caritasa u BiH. Caritas pomaže mnoge ljude u raznim nevoljama i potrebama s porukom ljubavi prema bližnjemu. I mi ćemo danas prikupiti novčane darove, te na taj način pomoći Caritas naše nadbiskupije. Svete Mise slavimo po redovitom rasporedu.

U četvrtak je klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu od 17:00h do 18:00h. Sveta Misa u 18:00h.

U petak, 17. prosinca, je zajednička božićna ispovijed za našu župu: prijepodne u 11:00h i popodne u 15:00h. Zbog zajedničke ispovijedi u petak neće biti Mise zornice. Nakana te Mise bit će u 11:00h. Prije ispovijedi oprostimo jedni drugima, a to je uvjet da i nama Bog oprosti naše grijehe.

Iduća nedjelja je 4. nedjelja Došašća (Očići).

Zbog božićnih blagdana prestaje župni vjeronauk za krizmanike do iza Nove godine.

Iz katoličkog kalendara izdvajamo: sutra je sv. Lucija, djevica i mučenica; u utorak je sv. Ivan od Križa, crkveni naučitelj; u srijedu su Drinske mučenice

U petak u 19:00h sastanak Frame.

Stigao je novi broj Katoličkog tjednika. Tko želi biti novi primatelj ili obnoviti pretplatu Svjetla riječi, Katoličkog tjednika i Glasnika mira Međugorje za 2022., neka se prijavi u župni ured.

Prošlog tjedna preminula je u Krčevinama Anđa Ivić, r. Jozić (supruga † Petra Ivića). Okrijepljena je svetim sakramentima. Ukopana je na groblju Javorje. Pokoj vječni daruj joj, Gospodine!

12. 12. 2021. Nedjelja

† Lovro, Ljubica i Paula Bradara

† Frano Vujica

Pro populo-za sav puk župne zajednice Brestovsko

Nastavlja se Obiteljska katehezu s Gospinim kipom. Na listu se možete upisati utorkom poslije Duhovne obnove. Ovih dana kip je kod obitelji Raković na Brezovoj Kosi. Lista je popunjena sve do početka mjeseca ožujka iduće godine.
U četvrtak u 20:00h sveta misa u kapelici kod sestara klarisâ.
U petak, 18. prosinca, božićna sveta ispovijed u našoj župi. Ispovijed će biti u 10:00h i 15:00h. Molim sve župljane da se ispovjede prije Božića. Prije svete ispovijedi oprostimo jedni drugima kako bi i nama Bog oprostio naše grijehe. U petak zbog velike svete ispovijedi nema svete mise zornice. Naručenu svetu misu za pokojnu Anku Bošnjak i pokojne iz obitelji Bošnjak slavit ćemo u petak nakon završetka ispovijedi u 10:00h.
U petak u 19:00h sastanak Frame.
Stigli su i kalendari za 2016. godinu koje možete nabaviti u župnom uredu.