Župne obavijesti 30.1.2022. Ispis E-mail
29. siječnja 2022.

Danas je 4. nedjelja kroz godinu i ujedno dan molitve za Mir u BiH. Pod pučkom svetom Misom molit ćemo za sve poginule branitelje župe Brestovsko i ostale pokojne branitelje općine Kiseljak. Opijelo i polaganje vijenaca bit će u 10:45h ispred križa spomen obilježja.

U srijedu je Prikazanje Gospodinovo ili Svijećnica (Marina). Tog dana slavi se i Dan posvećenog života. Svete Mise u našoj župi su: kod sestara klarisa jutarnja Misa u 7:30h i pučka sveta Misa u crkvi u 11:00h. Na svetim Misama bit će blagoslov svijeća.

U četvrtak je sv. Blaž, biskup i mučenik. Zaštitnik od bolesti grla i drugih bolesti. Pod Misom u 7:30h bit će obred grličanja i blagoslov bombona, šećera, jabuka ... po zagovoru sv. Blaža.

U četvrtak kod sestara klarisa je klanjanje Isusu od 17:00h do 18:00h, a Misu slavimo u 18:00h.

U petak i subotu su prvi petak i prva subota u mjesecu sa svojim pobožnostima. U petak je Klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu u kapelici sestara klarisa od 8:00h do sv. Mise u 18:00h.

U petak u 19:00h je sastanak Frame.

U subotu je redoviti župni vjeronauk za krizmanike po redovitom rasporedu.

U iduću nedjelju je 5. nedjelja kroz godinu kada slavimo Dan života. Ta prva nedjelja veljače, na prijedlog Svetoga Oca, posvećena je razmišljanju i molitvi za dar života. U nedjelju na završetku svetih Misa bit će obred grličanja za one vjernike koji ne mogu doći u srijedu na blagdan sv. Blaža.

Za mladiće i djevojke koji žele sklopiti kršćanski brak održat će se tečaj priprave za brak u subota, 12. ožujka ove godine u Kiseljaku u vremenu od 9:30h do 16:30h. Na taj tečaj priprave za brak obavezni su doći svi mladići i djevojke koji namjeravaju sklopiti kršćanski brak u ovoj i slijedećoj godini. Momci i cure naše župe trebaju se prije tečaja najaviti nama u župni ured.

U župnom uredu možete nabaviti svijeće za posvetu prigodom proslave blagdana Svijećnice.

Stigao je novi broj Katoličkog tjednika.

30. 1. 2022. Nedjelja

† Vinko, Klara i Stipo Komšić