Župne obavijesti 27.3.2022. Ispis E-mail
26. ožujka 2022.

Danas je 4. korizmena nedjelja (Sredoposna) i Mlada nedjelja. Mise slavimo po redovitom rasporedu.

Uskrsna ispovijed za bolesne i nemoćne: sutra - ponedjeljak (28. ožujka): Pobrđe, Krčevine i Novo Naselje (jedan svećenik), a drugi svećenik sutra: Rauševac, Jehovac, Voćnjak (dio Krčevina) i Oglavak; u utorak ( 29. ožujka): Dugo Polje, Male Sotnice, Kazagići (jedan svećenik), a drugi svećenik u utorak: Bilalovac, Klokoti, Drljepani i Datići. Ispovijed počinje u 9:00h.

U utorak je 4. utorak na čast svetom Anti. U 17:30h je molitva kod kipa sv. Ante, a nakon toga slavimo svetu Misu u 18:00h.

U četvrtak je redovito klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu u kapelici sestara klarisa od 17:00h do 18:00h, a Misu slavimo u 18:00h. Sastanak naše Frame je u četvrtak u 19 sati.

U petak i subotu su prvi petak i prva subota u mjesecu. Pobožnost Presvetom Srcu Isusovu i Prečistom Srcu Marijinu. Cjelodnevno klanjanje je u petak od 8:00h do Mise u 18:00h. U petak u 17:00h je pobožnost put križa, a iza toga slijedi sveta Misa.

Mijena mjeseca je u petak, pa je sljedeća nedjelja 5. korizmena nedjelja (Gluha) i ujedno Mlada nedjelja. Poslije pučke Mise bit će skupština FSR-a.

U subotu je župni vjeronauk za krizmanike, prvopričesnike i ministrante po redovitom rasporedu.

Katolički tisak: stigao je novi broj Katoličkog tjednika.

Prošlog tjedna preminuli su: u Kzagićima je preminula Matija Katić-Šteko, r. Jurišić, supruga pok.Vinka. Ukopana je na groblju Javorje. Okrijepljena je svetim sakramentima; u bolnici Nova Bila preminula je Nevenka Tomičić, r. Vidović, iz Bilalovca, supruga pok. Zdravka. Ukopana je na groblju Bilalovac. Okrijepljena je svetim sakramentima; u travničkoj bolnici preminula je Snježana Lukašević, r. Petrović, Franjina supruga, iz Medovića. Ukopana je na groblju Grebci. Pokoj vječni daruj im, Gospodine!

27. 3. 2022. Nedjelja

† Boris Marković