Župne obavijesti 24.4.2022. Ispis E-mail
23. travnja 2022.

Danas je 2. uskrsna nedjelja, Bijela nedjelja i nedjelja Božanskog milosrđa. Danas možemo zadobiti potpuni odnosno djelomični oprost. Za potpuni oprost, uz sakramentalnu ispovijed, svetu pričest te molitvu na nakanu Svetoga Oca, potrebno je sljedeće: u bilo kojoj crkvi ili oratoriju sudjelovati u pobožnosti u čast Božanskog milosrđa pred Presvetim ili izloženim ili u svetohraništu, kajući se iskreno za svoje grijehe, ili barem pred Presvetim izmoliti vjerovanje i Očenaš, dodajući zaziv: Isuse milosrdni, uzdam se u te! Za djelomični oprost potrebno je da vjernik upravi milosrdnom Isusu neki od pobožnih zaziva koje je Crkve odobrila

Sutra, 25. travnja, slavimo blagdan sv. Marka. Tim blagdanom započinjemo proljetni blagoslov polja na našim grobljima. Dakle, sutra je blagoslov polja i sveta Misa na groblju Javorje u 11:00h.

U utorak je 7. utorak na čast svetom Anti. Svetu Misu slavimo u 18:00h.

U četvrtak je klanjanje Isusu od 17:00h do 18:00h u kapelici s. klarisa, a svetu Misu slavimo u 18:00h.

U subotu je župni vjeronauk: krizmanici 7. i 8 razred u 9:30h; prvopričesnici u 11:00h. U subotu je mijena mjeseca, pa je sljedeća nedjelja Mlada nedjelja.

U iduću nedjelju je 3. uskrsna nedjelja. Blagoslov polja i svete Mise slavimo na grobljima Kosnice i Datići u 11:00h. U crkvi nema pučke Mise.

U ime Božje ženi se Ivan Grubešić, sin Ivice i Kate r. Grabovac, iz Krčevina, župa Brestovsko, i uzima Jelenu Milanović, kći Vlade i Marte r. Pekić, iz Jehovca, župa Gromljak. Neka ih prati Božji blagoslov.

Vjernici naše župe, koji žele hodočastiti 1. svibnja Gospi u Olovo, neka se prijave najkasnije do četvrtka u župni ured. Cijena karte je 15, KM. Karte se uplaćuju u autobusu. Polazak za Olovo je u nedjelju, 1. svibnja u 7:00h ispred doma na Brestovskom.

Prošlog tjedna preminula je Anđa Matić r. Rajić. Ukopana je na groblju Kosnice. Okrijepljena je svetim sakramentima. Pokoj vječni daruj joj, Gospodine.

24. 4. 2022. Nedjelja

† Pero i Filomena Bašić

† Ivka, Marko, Lucija i Marko Bradara

Pro populo-za sav puk župne zajednice