Župne obavijesti 23.12.2012. Ispis E-mail
22. prosinca 2012.

4. NEDJELJA DOŠAŠĆA

• Danas je 4. nedjelja Došašća s kojom ulazimo u posljednje dane priprave za Božić. Kao što je najavljeno, danas pozivamo sve prakarature i one koji pomažu svećenicima u tradicionalnom blagoslovu obitelji da nakon pučke svete mise dođu u župni ured radi dogovora oko rasporeda obilaska obitelji.

• Danas popodne, u duhu predstojećeg blagdana radosti i mira, nakon popodnevne svete mise u 16:00h, ispred naše crkve imate priliku vidjeti žive jaslice i prisusustvovati božićnoj priredbi. Zajednički ćemo se družiti u božićnom duhu. Na štandovima će župljani posjetiteljima ponuditi jelo i piće, na kojima možete ostaviti dobrovoljni novčani prilog u Kruh sv. Ante namijenjen siromašnim obiteljima u našoj župi. U sklopu sajma nastupaju i djeca Osnovne škole Brestovsko kao i Frama Brestovsko. Svi ste od srca pozvani!

• Sutra je Badnji dan ili Badnjak. Svetu misu na Badnjak slavimo kod klarisa u 07:30h, a u crkvi tradicionalnu svetu misu polnoćku čime započinjemo božićno vrijeme. Provedimo Badnju večer u krugu obitelji u molitvi i obiteljskom zajedništvu te dostojanstveno i bez pucnjave proslavimo blagdan Isusova rođenja.

• U utorak je Božić - blagdan Rođenja Isusova. Svete mise kod sestara klarisa u 08:00h i svečana sveta misa u 11:00h.

• U srijedu, na drugi dan Božića, slavimo blagdan sv. Stjepana. Svete mise u našoj župi kao i nedjeljom.

• U četvrtak, treći dan Božića, slavimo blagdan sv. Ivana, apostola i evanđelista. To je drugi patron naše župe. Svete mise kao i nedjeljom.

• Iduće nedjelje slavimo blagdan Svete obitelji - Isusa, Marije i Josipa. Nakon pučke svete mise u 11:00h bit će pojedinačni svećenički blagoslov za našu djecu i njihove roditelje. Stoga pozivamo sve naše obitelji, osobito obitelji s malom djecom, da dođu na blagoslov.

• U srijedu, na blagdan sv. Stjepana, nakon pučke svete mise, započinjemo s blagoslovom obitelji u našoj župi. Raspored blagoslova bit će pročitan na misi polnoćki i na blagdan Božića. Pozivamo da svaka obitelj kod blagoslova pripremi blagoslovljenu vodu, križ, svijeću i, ako je moguće, Sveto pismo.

• Već unaprijed najavljujemo da ćemo u našoj župi imati i molitveni doček Nove godine u kapelici kod sestara klarisa.

• U župnom uredu možete nabaviti kalendare za iduću godinu. Stigao je i novi broj Katoličkog tjednika.

23.12.2012. Nedjelja 07:00
† Davor Dilber
Pro populo - za sav puk župne zajednice
† Ilija, Ruža, Stipo i Milka Šteko