Župne obavijesti 30.12.2012. Ispis E-mail
29. prosinca 2012.

NEDJELJA SVETE OBITELJI

• Danas je nedjelja Svete obitelji Isusa, Marije i Josipa. Na današnji dan ujedno se obilježava Svjetski dan selilaca i izbjeglica.

• Uz današnju svekovinu Svete obitelji, kao što je i najavljeno, nakon pučke svete mise u 11:00h, bit će pojedinačna molitva za naše obitelji. Danas popodne blagoslovit ćemo obitelji u naseljima Oglavak, Duke, Medovci, Badnje i Gunjače.

• Sutra je Silvestrovo i završava građanska godina. U našoj crkvi slavit ćemo svečanu misu zahvalnicu u 17:00h. Pozivamo sve župljane da pod ovom svetom misom zahvalimo Gospodinu za sve dobro koje smo primili u protekloj godini i  zajedno molimo za Božji blagoslov u idućoj 2013. godini.

• U kapelici kod časnih sestara klarisa imat ćemo molitveni doček Nove godine s početkom u 23:00h. Novu godinu ćemo dočekati klanjanjem Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu uz molitvu i pjesmu. Nakon molitve zajedničko druženje i čestitanje Nove godine.

• U utorak, na prvi dan Nove godine, slavimo svetkovinu Marije Bogorodice. Taj dan obilježavamo i Svjetski dan mira. Svete mise kod sestara klarisa u 08:00h i u crkvi u 11:00h.

• Na Novu godinu neće biti blagoslova obitelji. S blagoslovom obitelji nastavljamo po najavljenom rasporedu i, ako Bog da, završit ćemo u subotu 05. siječnja.

• Iduće nedjelje slavimo svetkovinu Bogojavljenja ili Sveta tri kralja. Pod svetom misom u 11:00h bit će tradicionalni blagoslov vode i soli. Milostinja iduće nedjelje, na Svjetski misijski dan djece, namijenjena je siromašnoj djeci u misijama.

• Iduće nedjelje nakon pučke svete mise pozivamo prakarature i članove Župnog pastoralnog i Župnog ekonomskog vijeća na tradicionalni ručak u župnom uredu.
Molimo sve župljane da obnove, otkažu ili se prijave na pretplatu katoličkog tiska prije kraja ove godine.

• U župnom uredu možete nabaviti kalendare za iduću godinu. Stigao je i novi broj Katoličkog tjednika.

30.12.2012. Nedjelja 07:00
† Drago, Jela i Nikola Dilber
† Niko, Luca, Anka i Anto Stapić
31.12.2012. Ponedjeljak
† Anica Komšić
Sveta misa zahvalnica († Anđa, Mato i Branko Glavaš)
01.01.2013. Utorak 08:00
† Ivan Bebek; Marijan i Luca Perić
02.01.2013. Srijeda 07:30 † Stipo, Marijan, Ruža i Mare Dilber
03.01.2013. Četvrtak 07:30 † na Kužnom groblju
04.01.2013. Petak 07:30
† iz obitelji Biletić
05.01.2013. Subota 07:30
† Marko i Pavo Bilan
06.01.2013. Nedjelja 07:00
Na nakanu
Pro populo - za sav puk župne zajednice

Sveta obitelj označava obitelj koju su činili: Isus, Djevica Marija i sv. Josip. U Svetoj obitelji očituje se obiteljsko trojstvo na zemlji: otac, majka i djeca.

Štovanje Svete obitelji svečano je započeo mons. François de Laval, kanadski biskup u 17. stoljeću.

Blagdan Svete obitelji ustanovio je papa Lav XIII. 1893. godine i odredio da se slavi u nedjelju u osmini Bogojavljenja, tj., u nedjelju između 7. siječnja i 13. siječnja. Godine 1969. određeno je da se slavi u nedjelju poslije Božića, što se zadržalo do danas.