Župne obavijesti 27.01.2013. Ispis E-mail
26. siječnja 2013.

• Danas je 3. nedjelja kroz crkvenu godinu. Ujedno je i Dan molitve za mir u Bosni i Hercegovini koji se obilježava zadnje nedjelje u mjesecu siječnju.

• U subotu je Prikazanje Gospodinovo ili Svijećnica. Ujedno se slavi i Dan posvećenog života. Svete mise slavimo kao i nedjeljom. Na svetim misama u 08:00 i 11:00 sati bit će i tradicionalni blagoslov svijeća.

• Iduće nedjelje je spomendan sv. Blaža, biskupa i mučenika. Pod svetim misama će biti tradicionalni blagoslov grla - grličanje.

• Tijekom blagoslova obitelji primijetili smo da velik broj naših obitelji nema Sveto pismo - Bibliju. Potičemo sve obitelji da nabavite Bibliju i zajednički čitate Božju riječ. Bibliju možete nabaviti u župnom uredu po cijeni od 30 KM.

• U četvrtak navečer u 20:00h sveta misa i klanjanje u kapelici kod časnih sestara.

• U četvrtak u 14:00h vjeronauk za krizmanike (I. grupa) i u petak u 15:00h (II. grupa). Obavezan dolazak na vjeronauk i nedjeljnu svetu misu za sve one koji žele primiti sakrament krizme u župi Brestovsko.

• U petak navečer u 19:00h sastanak Franjevačke mladeži.

• U subotu u 10:00h sastanak ministranata.

• U subotu u 11:00h proba pjevanja za djecu. Molimo djecu da redovito dolaze na probe pjevanja kako bismo se lijepo pripremili za festival “Zlatna harfa” koji se ove godine održava u našoj župi.

• U župnom uredu možete još uvijek nabaviti kalendare za iduću godinu i svijeće.

• Stigao je novi broj Katoličkog tjednika. Preporučamo i katolički mjesečnik "Glasnik mira" iz Međugorja kojeg ćemo odsada redovito primati u našoj župi.

• Iz katoličkog kalendara izdvajamo: sutra je sv. Toma Akvinski, prezbiter i crkveni naučitelj; u četvrtak slavimo spomedan sv. Ivana Bosca, prezbitera.

• Protekloga tjedna u našoj župi umrli su: Zorka Miličević, pokopana na groblju Bilalovac; Marijan Miličević, pokopan na groblju Bilalovac; Klara Komšić, pokopana na groblju Bilalovac; Marija Filipović, pokopana na groblju Grebci i Vlado Vidović, sahranjen na groblju Bilalovac. Pokoj vječni daruj im Gospodine...

27.01.2013. Nedjelja 07:00
† Stjepan Grubešić