Župne obavijesti 17.02.2013. Ispis E-mail
16. veljače 2013.

Isus se, pun Duha Svetoga, vratio s Jordana i Duh ga četrdeset dana vodio pustinjom, gdje ga je iskušavao đavao. Tih dana nije ništa jeo, te kad oni istekoše, ogladnje. A đavao mu reče: "Ako si Sin Božji, reci ovom kamenu da postane kruhom." Isus mu odgovori: "Pisano je: Ne živi čovjek samo o kruhu. • Danas je 1. korizmena nedjelja. Ujedno je i Mlada nedjelja pa ćemo nakon pučke svete mise imati klananje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu.

• U korizmeno vrijeme započinje i pučka pobožnost Put križa. U našoj crkvi Put križa i sveta misa petkom u 17:00h i nedjeljom prije pučke svete mise u 10:30h.

• U srijedu, petak i subotu su korizmene kvatre. Pozivamo župljane na post o kruhu i vodi. Nakana posta je duhovni preporod naše župe.

• Kao što ste vidjeli na oglasnoj ploči, ali i na našoj župnoj web-stranici, najavljen je korizmeni program u župi Brestovsko. Na poseban način, u ovoj Godini vjere, pozivam sve župljane da se uključe u akciju danonoćnog čitanja Svetog pisma koje će se u našoj crkvi održati od 06.-11. ožujka. Lista na kojoj se možete upisati izvješena je u donjem dijelu crkve. Volonteri Frame će vam pomoći da se upišete. Poželjno je da obitelji dolaze zajedno i čitaju jedni iza drugih. Otvorimo se Božjoj riječi i dopustimo da nas mijenja iznutra, jer to je smisao Korizme. Ostale aktivnosti u korizmenom vremenu pogledajte na plakatu korizmenog programa.

• U četvrtak navečer klanjanje Isusu u kapelici sestara klarisa u 20:00h.

• U četvrtak u 14:00h vjeronauk za krizmanike (I. grupa) i u petak u 15:00h (II. grupa).

• U petak u 19:00h sastanak Franjevačke mladeži. Nakon toga proba sviranja za mlade.

• U subotu u 10:00h sastanak ministranata, a u 11:00h proba pjevanja za djecu.

• Darovatelji za nabavku instrumenata i razglasa za Zbor mladih naše župe: Marko Vujica 50 KM, Branislav Kajić 50 KM, Oliver Dilber 50 KM, Mirko Vukadin 60 KM. Svima od srca hvala.
Jučer su u našoj crkvi 50. obljetnicu braka proslavili Stjepan Đoja (Pepo) i Fina r. Bradara. Cijela župna zajednica im od srca čestita želeći im svaki Božji blagoslov i još mnoga ljeta u miru, zdravlju i radosti.

• Pretplatnici Svjetla riječi i Katoličkog tjednika možete podići svoje brojeve koji su poredani na polici na izlazu iz crkve. Preporučam i časopis Glasnik mira iz Međugorja kojeg možete nabaviti po sniženoj cijeni u župnom uredu.

17.02.2013. Nedjelja 07:00
† Vido, Đuro, Anđe, Jozo i Nikica Raguž