gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Danonoćno čitanje Svetog Pisma Ispis E-mail
Autor: fra Damir Pavić   
20. veljače 2013.

(Brestovsko, 06.-11. ožujka 2013.)

U okviru ovogodišnjeg korizmenog programa, pod geslom "Živa je, uistinu, Riječ Božja i djelotvorna; oštrija je od svakoga dvosjekla mača!"(Heb 4,12), župljani župe Rođenja Blažene Djevice Marije na Brestovskom u svojoj crkvi će pročitati cijelo Sveto pismo.

Povod za ovu inicijativu je prije svega vrijeme Korizme, ali i Godina vjere u kojoj se nalazimo. Potrebno je probuditi vjeru i krenuti na put obraćenja, a ima li boljeg načina nego dopustiti da riječi Božje glasno odjeknu među nama i donesu plodove milosti.

S čitanjem Biblije – od korica do korica – krenut ćemo u srijedu, 06. ožujka nakon večernje svete mise u 17:00h. Na početku svete mise, u svečanoj procesiji, u crkvu ćemo unijeti i položiti na oltar knjigu Svetog pisma. Nakon završetka misnog slavlja započet ćemo s čitanjem koje bi trebalo završiti u ponedjeljak ujutro, 16. ožujka, kada će svećenik blagosloviti s Biblijom sve one koji budu prisutni.

Kroz ovih 5 dana čitanje će se prekidati samo u vrijeme slavljenja svetih misa i pobožnosti Put križa. Vrijeme određeno za čitanje pojedinca je 30 minuta. Čitati mogu svi oni koji znaju čitati – od najmlađih pa do najstarijih. Osoba koja čita oko svoga vrata imat će šal kojega će predavati slijedećem čitaču, što simbolično označava jedinstvo Božje riječi kao i povezanost čitave zajednice vjernika.

Željeno vrijeme čitanja možete upisati u listu rasporeda čitanja koja je izvješena u našoj crkvi. Poželjno bi bilo da obitelji dođu zajedno i čitaju jedni iza drugih. Na taj način pročitana Božja riječ će mijenjati cijelu obitelj donoseći joj blagoslov. Korizma je vrijeme odricanja i djela ljubavi, stoga iskoristimo ovo milosno vrijeme i neka nam vrijeme čitanje Božje riječi bude osobna korizmena odluka da u vlastitom životu živimo u Duhu i budemo iskreni slušatelji i vršitelji Božje riječi.

Molimo sve one koji se upišu da poštuju svoj termin čitanja i dođu malo ranije u crkvi kako bi se u tišini pripremili da pročitaju Božju riječ.

Neka riječ Božja koja će glasno odjeknuti u našoj crkvi i biti posijana u mnoga srca urodi stostrukim plodovima i u naša srca donese mir i blagoslov.

 
Povezani članci :

» Poruka pape Franje za korizmu

Draga braćo i sestre, želim vam povodom korizme ponuditi neka korisna razmišljanja za naš osobni i zajednički put obraćenja. Ona se nadahnjuju na riječima svetog Pavla: "Ta poznate darežljivost Gospodina našega Isusa Krista! Premda bogat,...

» Pročitane riječi Svetog pisma

Nakon što smo započeli s danonoćnim čitanjem Božje riječi u našoj crkvi u srijedu navečer, jutros oko 04:15h pročitani su i zadnji reci iz posljednje knjige Svetog pisma – knjige Otkrivenja. Po završetku čitanja slavljena je sveta misa...

» Ispovijed bolesnika na Brestovskom

Uskrs - 2013.Utorak, 12. ožujka - od 09:00hMedovići, Gunjače, Rauševac, Hadrovci i Jehovac(jedan svećenik)Maslinovići, Datići, Oselište, Šitluci i Bilalovac(drugi svećenik)Četvrtak, 14. ožujka - od 09:00hOglavak, Pobrđe, Demići(jedan...

» Započelo čitanje Božje riječi

Večeras, u crkvi Rođenja Blažene Djevice Marije, u sklopu korizmenog programa u našoj župnoj zajednici,  župljani župe Brestovsko svečano su započeli s danonoćnim čitanje Božje riječi - Svetog pisma.U 17:00h je u svečanoj procesiji u...

» Korizmeni program

Klikni na gornju sliku za detalje

» Korizma u župi Brestovsko

"Evo sad je vrijeme milosno,Evo sad je vrijeme spasa."(2 Kor 6,2b)KORIZMA U ŽUPI ROĐENJA BDM- BRESTOVSKO - Program:13. veljače (PEPELNICA)17:00h sveta misa s obredom pepeljanja 17. veljače (Mlada nedjelja)Pod svetim misama u 08:00h i 11:00h...

» Korizma

Korizma ili četrdesetnica (lat. quadragesima) dio je liturgijske godine u kojem se kršćani pokornički pripremaju za blagdan Uskrs. Pokora traje 40 dana, ali korizma zbog raznih prilagodbi danas tehnički traje nepuna 44 dana.Korizma počinje...

» Želiš li postiti?

Da bismo dobro proveli korizmu trebamo činiti slijedeće:1. provoditi post i odricati se ne samo nedopuštenih i opasnih stvari, nego po mogućnosti i onih dopuštenih, kao što je, npr. ograničenje zabava; 2. moliti, davati milostinju i činiti...

» Križni put

Križni put je pobožnost na spomen Isusove muke, od trenutka kada Isusa osuđuju na smrt do polaganja Isusova tijela u grob. Sastoji se od 14 postaja. Za svaku postaju, u crkvama ili na javnim mjestima postavljaju se slike ili kipovi s likovnim...

» Čista srijeda - Pepelnica

Na Pepelnicu ili Čistu srijedu u Katoličkoj crkvi započinje Korizma, četrdesetodnevna priprava za Uskrs. Od kraja 11. stoljeća vjernici se na taj dan posipaju pepelom od blagoslovljenih maslinovih ili palminih grančica. Taj pepeo označava...

» Čitači župe Brestovsko

U župi Brestovsko pod vodstvom s. Dragice Ljubos postoji organizirana skupina čitača koji su navjestitelji Božje riječi pod nedjeljenim svetim misama i na ostalim prigodnim slavljima.Putem ove stranice pozivaju se župljani svih uzrasta kojima...

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko