Župne obavijesti 24.02.2013. Ispis E-mail
23. veljače 2013.

Preobraženje Gospodinovo• Danas je 2. korizmena nedjelja. Svete mise u našoj crkvi u redovitim terminima.

• U korizmeno vrijeme u našoj crkvi obavljamo pobožnost Put križa petkom u 17:00h i nedjeljom prije pučke svete mise u 10:30h.

• Iduće subote i nedjelje, 2. i 3. ožujka, kao što je i najavljeno u korizmenom programu naše župe, u našoj crkvi s početkom u 17:00h Duhovna obnova za bračne parove, zaručnike i mlade. Naravno, pozvani su i svi ostali. Obje večeri na Duhovnoj obnovi svira i pjeva “Dodir ljubavi”,  Zbor mladih župe Brestovsko.

• I dalje pozivam sve župljane da se uključe u akciju danonoćnog čitanja Svetog pisma koje će se u našoj crkvi održati od 06.-11. ožujka. Lista na kojoj se možete upisati izvješena je u donjem dijelu crkve. Ima još dovoljno termina za čitanje. Volonteri Frame će vam pomoći da se upišete. Poželjno je da obitelji dolaze zajedno i čitaju jedni iza drugih. Otvorimo se Božjoj riječi i dopustimo da nas mijenja iznutra, jer to je smisao Korizme. Ostale aktivnosti u korizmenom vremenu pogledajte na plakatu korizmenog programa.

• U četvrtak navečer klanjanje Isusu u kapelici sestara klarisa u 20:00h.

• U četvrtak u 14:00h vjeronauk za krizmanike (I. grupa) i u petak u 15:00h (II. grupa).

• Umjesto redovitog susreta Frame u petak, pozivam mlade da dođu na pobožnost Put križa u petak i na duhovnu obnovu u subotu u okviru koje će biti i klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu.

• U subotu u 10:00h sastanak ministranata, a u 11:00h proba pjevanja za djecu.

• Darovatelji za nabavku instrumenata i razglasa za Zbor mladih naše župe: Marinko Đoja 50 Eura, Slobodan Bradara 50 KM, Paško Bradara 50 KM, Ratko Pecirep 50 Eura, Mladenka Stanić 30 KM, Josip Anđelić 20 KM, Niko Milanović 20 KM. Svima od srca hvala. I dalje skupljamo Vaše priloge.

• Pretplatnici Katoličkog tjednika možete podići svoje brojeve koji su poredani na polici na izlazu iz crkve.

24.02.2013. Nedjelja 07:00
† Ruža i Drago Anđelić
† Stjepan Galić i njegovi pokojni
Pro populo - za sav puk župne zajednice

Rafael - Preobraženje IsusovoPreobraženje Isusovo je događaj iz Isusova života opisan u Novom zavjetu.

Isus se vratio dolinom rijeke Jordan u Galileja i s apostolima popeo se na visoku goru. U Svetom Pismu ne spominje se njeno ime, no smatra se, da je to gora Tabor.

U podvečer Isus je s apostolima bio u podnožju gore Tabor. Tu je zapovijedio apostolima, da ga pričekaju, jer se ide pomoliti.

Pozvao je samo apostole Petra, Ivana i Jakova i s njima se popeo na vrh gore. Ta tri apostola više su se isticali u vjeri i gorljivosti.

> Cijeli tekst...