Župne obavijesti 24.03.2013. Ispis E-mail
23. ožujka 2013.

CVJETNICA - Nedjelja Muke

• Danas je nedjelja Muke Gospodnje - Cvjetnica. Prije svete mise u 11:00h tradicionalni blagoslov grančica i svečana procesija. Pod svetom misom čitat ćemo po ulogama Isusovu muku. Danas se obilježava i Svjetski dan mladih, a u našoj biskupiji i Dan svjedoka vjere - dan sjećanja i molitve za misionare i misionarke koji su dali život za vjeru.

• Iduće nedjelje slavimo blagdan Uskrsa. Pozivamo sve župljane koji se nisu ispovjedili da to učine idućih dana prije svetih misa.

• Nastavljamo s pobožnosti 13 utoraka sv. Anti. U utorak je 2. utorak na čast sv. Anti. Molitva kod kipa sv. Ante u 17:00h, a nakon toga u crkvi slavimo svetu misu.

• U četvrtak je sveta misa Večere Gospodnje kojom započinje sveto vazmeno trodnevlje. Sveta misa bit će u 18:00 sati. Pozivamo vas da se odazovete u što većem broju. Nakon završetka svete mise započinje klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu koje će trajati cijelu noć

• Na Veliki petak je zapovjedni post i nemrs. Svečani obredi u našoj crkvi također u 18:00 sati pod kojima će se pjevati Muka Isusova. Nakon obreda pjeva se Gospin plač.

• U subotu ujutro u 09:00 sati je tradicionalni blagoslov jela. Obredi Velike subote započinju u 19:00 sati. Ne zaboravite da je ovo najsvetija noć za nas kršćane i liturgijski najbogatija te da nitko bez valjanog razloga ne bi smio izostati od obreda.

• U četvrtak navečer neće biti klanjanje Isusu u kapelici sestara klarisa u 20:00h.

• Do daljnjega nema vjeronauke za krizmanike, ali ih pozivamo, kao i sve ostale župljane da prisustvuju obredima Velikog tjedna u našoj crkvi.

• Do daljnjega nema ni sastanaka Frame, ministranata niti probe pjevanja za djecu.

• Darovatelji za nabavku instrumenata za Zbor mladih naše župe: Pero Dilber 30 KM, Jozo Dilber 50 KM, Mirko Blaškić 50 KM, Mario Markanović 25 KM, Krešo Vidaković 50 KM, Florijan Blašković 50 KM, Jozo Lalić 50 KM, Mira Tuka 30 KM, Jadranko Brajković 50 KM, Goran Vujica 50 KM, Ivo Miličević 20 KM, Marijan Miličević 20 KM, Marijan Dilber 50 KM. Od srca svima hvala. I dalje skupljamo Vaše priloge.

• Hvala svima koji su darovali godižbinu u ovo preduskrsno vrijeme.

• I dalje se mogu prijaviti svi koji bi željeli postati članovi Franjevačkog svjetovnog reda.

• Časopis Glasnik mira iz Međugorja možete još uvijek nabaviti po sniženoj cijeni u župnom uredu. Stigao je i novi broj Katoličkog tjednika. Pretplatnici mogu podići svoje brojeve na izlazu iz crkve.

• Prošloga tjedna u Austriji je preminula Danica Perić. Sahranjena je jučer na groblju Oglavak. Pokoj vječni daruj joj Gospodine.

24.03.2013. Nedjelja 07:00
† Marko Šteko
† Jeronim Grabovac i njegovi pokojni
Pro populo - za sav puk župne zajednice