Svete mise i pobožnosti Ispis E-mail
23. kolovoza 2012.

U župi Rođenja BDM nedjeljom i svetkovinama svete mise su u crkvi u 08:00h i 11:00h, a u samostanu sestara klarisa u 07:00h.

Običnim danima svete mise slavimo u samostanu sestara klarisa ujutro u 07:30h. Četvrtkom navečer u 20:00h u samostanu sestara sveta misa i klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu.

U našoj župi na 8 grobalja (Javorje, Maslinovići, Kosnice, Oglavak, Grebci, Datići, Bilalovac i Badnje) slavimo svete mise dvaput godišnje uz proljetni i jesenski blagoslov. Proljetni blagoslov započinje 25. travnja, na blagdan sv. Marka, na groblju Javorje. Jesenske svete mise na grobljima započinju na prvu nedjelju nakon proslave blagdana Imena Marijina. U vrijeme slavljenja svetih misa na grobljima nema pučke svete mise u 11:00h.

Tijekom svibnja i listopada u našoj crkvi obavljamo svibanjske i listopadske pobožnosti.

Tijekom Korizme u župnoj crkvi pobožnost Put križa - petkom u 16:30h i nedjeljom pred pučku sv. misu u 10:30h.

Na Veliki Petak iza obreda pjeva se Gospin plač.

U župi se obavlja i pobožnost trinaest utoraka sv. Anti Padovanskom pred kipom sv. Ante koji se nalazi na rubu crkvenog zemljišta pored puta prema Trogrlićima - Šitumima. Pobožnost započinje u 16:00h.

29. lipnja, na svetkovinu sv. Petra i Pavla, uz jutarnju svetu misu u crkvi u 08:00h, slavi se sveta misa na groblju Bilalovac u 11:00h.

16. kolovoza, na blagdan sv. Roka, slavi se sveta misa na Kužnom groblju na Oglavku (Malo groblje).

Uz zapovjednu svetkovinu Svih svetih, 01. studenog, sveta misa u crkvi u 08:00h, na grobljima Javorje i Grebci u 11:00h te na grobljima Bilalovac i Kosnice u 15:00h.

Na Dušni dan, 02. studenog, sveta misa u crkvi u 08:00h te na Kužnom groblju (Oglavak) u 11:00h.