gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Dušo Kristova, posveti ga! Ispis E-mail

DUŠO KRISTOVA, POSVETI GA!
Podsjeti ga, Gospodine, da je njegovo svećeništvo Tvoje svećeništvo.
Učini ne samo da bude ljubljen, nego da može ljubiti kao što Ti ljubiš.
Daj mu dar svoga mira.

TIJELO KRISTOVO, SPASI GA!
Nahrani i njega sobom dok on nas hrani.
Nemoj da gladuje usred obilja.
Spasi ga, Gospodine, i od nas, njegovih vjernika.

KRVI KRISTOVA, NAPOJI GA!
Obnavljaj njegov žar svakoga dana,
učini da bude svima dostupan, da žeđa za dušama
i da pije Tvoju čašu do dna, Gospodine, i u radosti i u žalosti.

VODO IZ PRSIJU KRISTOVIH, OPERI GA!
Obnovi, Gospodine, obećanje njegova krštenja,
milost potvrde i obećanje njegova ređenja.
Učini novom svaku njegovu svetu misu.

MUKO KRISTOVA, OKRIJEPI GA!
Privuci ga, Gospodine, na križ k sebi, da ne padne.
Drži ga čvrsto uza se tako da s Tobom uskrsne.
Daj, Gospodine, da bude vrijedan povjerenja i da ga on sam ima.

O DOBRI ISUSE, USLIŠI GA!
Poslušaj, Gospodine, kada Te moli za pomoć, kada ne zna što bi učinio.
Usliši ga, Gospodine, kada iz dubine srca zavapi k Tebi.
Budi mu prijatelj, Gospodine.

MEĐU RANE SVOJE SAKRIJ GA!
Zaštiti ga, Gospodine, od njega sama; on je samo čovjek kao i drugi.
Spriječi sve one koji bi htjeli uništiti njegovo čovještvo i njegovo svećeništvo.
On je tvoj, Gospodine.

NE DAJ DA SE IKADA ODIJELI OD TEBE!
Drži ga na dlanu svoje ruke Gospodine.
Ne dopusti da ikakva gorčina uđe u njegovo srce.
Daj da uvijek ostane sjedinjen s euharistijom, istodobno s Tobom i Tvojom Crkvom.

OD NEPRIJATELJA ZLOGA BRANI GA!
Čuvaj ga i brani od sotone i njegovih zlih duhova koji bi ga htjeli proždrijeti
i raspršiti njegovo malo stado koje si mu dao.
Naoružaj ga, Gospodine, darovima Duha Svetoga.

NA ČASU SMRTI ZOVNI GA!
Gospodine, Ti po njemu spasavaš druge,
ali on sam sebe ne može spasiti ako Ti ne budeš s njim sve do kraja.
Često je sam i uplašen. Stani uz njega da ga ojačaš. Isuse, blagoslovi ga...

 
Povezani članci :

» Molitve svete Brigite

O molitvamaPetnaest molitava svete Brigite o Muci Spasiteljevoj, što ih je naš Gospodin Isus Krist objavio svetoj Brigiti Švedskoj (14.VI.1303.-23.VII.1373.) u crkvi sv. Pavla u Rimu. Te molitve predstavljaju osobitu pobožnost prema Muci našega...

» Molitva u ime Isusovo

U ime Isusovo uzimam vlast i vežem sve zle sile i snage u zraku, na zemlji, u vodi, u podzemlju, na onom svijetu, u prirodi i u vatri.Ti si Gospodin nad svim svemirom, dajem Ti slavu u ime Tvoga stvorenja. U Tvoje ime vežem sve demonske sile koje...

» Molitva za osobnu posvetu Srcu Isusovu i Srcu Marijinu

Vječni Oče, želim se u Duhu Svetom posvetiti i predati Isusovu i Marijinu Srcu, da bih tako mogao/mogla postati tvoje sve odanije i vjernije dijete.Majko Marijo, ja (ime i prezime) se danas predajem tvome Bezgrešnom Srcu. Primi me pod svoju...

» Molitva svetom Mihaelu

Sveti Mihaele Arkanđele,brani nas u boju;Proti pakosti i zasjeda đavolskih budi nam zaklon!Neka mu zapovjedi Bog, ponizno molimo:I ti, vojvodo vojske nebeskeSotonu i druge zle duhove,koji svijetom obilaze na propast duša,božanskom jakošću u...

» Molitva Svete Male Terezije za svećenike

O Isuse, vječni Veliki Svećeniče, sačuvaj svoje svećenike u svome Presvetom Srcu, gdje im nitko ne može nauditi.Očuvaj neokaljanim njihove posvećene ruke, koje svakodnevno dodiruju Tvoje Sveto Tijelo.Očuvaj čistima njihove usne, koje su...

» Molitve Gospi Brze pomoći

 NAŠA GOSPO BRZE POMOĆI, POHITI DA NAM POMOGNEŠ!O Marijo, Majko Božja, Ti koja znaš za jade i nevolje ovoga svijeta, bdij bez prestanka nad nama i nad cijelom crkvom svoga Sina i budi nam uvijek našom Gospom brze pomoći. Pohiti da nam...

» Litanije Gospi od Brze pomoći

Gospodine, smiluj se!Kriste, smiluj se!Gospodine, smiluj se!Oče nebeski Bože, smiluj nam se.Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se.Duše Sveti Bože, smiluj nam se!Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se.Sveta Marijo, moli za nas!Majko...

» Molitva Majci Božjoj Bistričkoj

 MAJKO BOŽJA BISTRIČKATi si u svojoj majčinoj dobroti odabralau našem Hrvatskom zagorju mjesto koje se po Tebi zoveMarija Bistrica.Tu se časti Tvoj čudotvorni lik.Tu je Tvoje Svetišteu kojem svoju djecu obasipaš svojim milostima.Tu...

» Molitve svetog Franje Asiškog

Molitva pred raspetimSvevišnji, dični Bože,rasvijetli tmine moga srca.Daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu, savršenu ljubav;smisao za spoznaju, Gospodine,da izvršim tvoju svetu i istinsku volju!Molitva "Klanjamo ti se"Klanjamo ti se, Gospodine...

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko