gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Kapljice Božje milosti Ispis E-mail
Autor: Sanja Laktašić   
07. lipnja 2013.

(pjesma nastala nakon hodočašća u Rim)

Tako je lijepo u Očevoj blizini biti,
u vječnom gradu gdje te milostima kiti.
Nikad neću zaboraviti osjećaj da letim,
s radošću se putovanja u Rim sjetim.

Bili su to dodiri ljubavi Božje,
kapljice milosti što se množe i množe.
Gdje god je Rimom stupila noga moja,
vodila me i grlila Oče ruka tvoja.

Promjenila sam iskrivljene i nametnute poglede,
shvatila kako godine u nepovrat brzo prolete.
Zahvaljivala za ljude koje je Otac u moj život stavio,
za sreću i radost što je u njega vratio.

Bili su to blagoslovljeni trenuci sreće,
zlo tu ne može doći i nikada neće.
U malom srcu je zapaljen ljubavi plamen,
koji sjajem i toplinom ruši svaki kamen.

Koji potiče da ljubim snagom Marijina smijeha,
jer u njenom srcu nema nijedne sjene grijeha.
Klećeći na grobu svetaca  jako sam molila
i od Isusa njihov zagovor isprosila.

Izmolila milosti što se po svecima  daruju,
da zauvijek u mome srdašcu stanuju.
Pobožnost sv. Klare, poniznost sv. Franje Asiškog,
odlučnost Katarine Sijenske i spas križa jeruzalemskog.

Snagu sv. Petra, mudrost sv. Pavla,
mučeništvo sv. Lovre i potpuni oprost "Santa Scala".
Milost čistoće i trpljenja sv. Antonette,
da je oko srca moga zauvijek isplete.

Svetost Pape Ivana Pavla II. i Ignacijevu hrabrost,
te od nebeske Majčice ljubav i radost.
Kad je Sveti Otac Franjo prozoru prišao,
svaki  grijeh je u srcu čovjeka stišao.

Nebom se slijevala kiša milosti nad nama,
zlo je nestalo i raspršila se tama.
U beskrajnoj tišini suza radosnica,
sreća je obasjavala naša lica.

Padale su kapljice poniznosti i ljubavi,
da utješi žalosne i umorne odmori.
Oh, kako li je lijepo bilo mojoj duši,
milost Božja sve zidove boli ruši.

Tebi čitatelju donosim milosti što ih primih,
da ti posvjedočim Isusa i sve što vidih.
Isus je tako živ, tako blizu,
uberi te plodove odlazeći na misu.

Njemu sam otvorila srce i rekla što mi kida dušu,
da zaštiti od zlih sila što sa svih strana pušu.
Isusu sam predala sve svoje strahove,
našu Hrvatsku, dječicu i sve brakove.

Božje sluge i pomazanike,
Da ih riješi samoće, tjeskobe i brige.
Za Svetoga Oca posti i moli,
I ne zabravi da te Otac Nebeski neizmjerno voli.

Ojačana snagom Duha Svetoga,
Slavit ću te Bože dovijeka.
Nek nas kapljice milosti Božje uvijek prate…

 
Povezani članci :

» U jutru Uskrsnuća

U mirisu proljeća, u jutru Uskrsnuća, pred vama idem i mir svoj nosim…Probodene ruke sve vas zagrliti žele,radost uskrslog Krista da s vama podijele.Oh, sretna li grešnika što vjeruje u Uskrsnuće,u Božju pobjedu nad tamom, u Božje...

» Pred licem anđela

(uz obljetnicu Ivanine smrti)Rukama je grlila uplakane oči,tješila ljubavlju, unosila mir,uzdizala je često ljubav Bogu,anđeoskim glasom odnosila nemir.U njenim očima more se smješilo,osmjeh nije silazio s lica,podrška u tjeskobi, oslonac u...

» Nauči me...

Isuse, nauči me zaustaviti se,ući u vlastitu dubinu,suočiti se sa sobom, s pitanjima dana ili života...Nauči me unijeti u moju dušu više svjetla,pronaći odgovore na svoja pitanja,dati savjet ili ohrabrenje,živjeti daleko od vreve...

» Baci mreže...

Bacaj ih za Mene, s ljubavlju.Željan sam svoje djecei želim ih sve u svom zagrljaju.Baci mreže...Bacaj ih hrabro, s vjerom srca.Željan sam svoje djeceda vide za koga njihovo srce kuca.Baci mreže...Bacaj ih daleko, u svaki kutak zemlje.Željan...

» Okovi laži

Uništavala je tiho i neprimjetno,nagrizala ono najdublje i najvrijednije u meni,korake moje upravljala putem tame i zlananoseći bol drugima i sebi.Unosila je nemir, patnju i grijeh u moj život,izgubila sam osjećaj vlastite krivnje i...

» Dragi anđele čuvaru

Tebi je poznato sve što činim,moj korak tvoje oko budno prati.I kad duša na krivi put zalutatvoja ruka je na pravi vrati.Malenim ručicama ispletimrežu svoje ljubavi za mene.Lijepo je danas imativjernog prijatelja poput tebe.Zlatnim krilima...

» Upotrijebi me Isuse

Upotrijebi me, Isuse,tiho, samozatajno,da vratim osmjeh na lica s kojih je nestao,da zaglim žalosnoga koji plakati nije prestao.Upotrijebi me, Isuse,nježno, iskreno,da preko mene osjete prisutnost tvoju,da utišaš tuđe nemire i savjest moju.

» Najljepši cvijet

Postoji najljepši cvijet ovoga svijeta,Vječiti izvor moje radosti i sreće,Nježna ruka koja ne prestaje milovati,Najveća ljubav koja sve pokreće.Taj cvijet ima prekrasan osmijeh,Plačne oči kada sam tužna,Zagrljaj koji liječi i tješi,Jer...

» Isuse moj...

Isuse moj, prijatelju malenih,utjeho žalosnome, nado pravednih.Izvuci mene iz okova mojih,sakrij u svoja njedra od briga novih.Životne situacije tako bolne i teške,zadaju nove udarce ponavljaju se greške.Oslobodi me, Isuse, nemira što me...

» Duše u čistilištu

Smiluj se, Isuse, dušama u čistilištu,Oslobodi ih od njihove gorčine i straha.Tješi ih kaležom nebeske utjehe,Izbavi ih iz dubokog mraka.Uzmi im teško breme njihovih trpljenja,Daj im krunu vječne slave.Odstrani od njih bič svoje srdžbe,Da...

» Vjera u Boga

(Uz početak Godine vjere)Vjeruješ li da Bog, nebeski Otac,bolesnoga liječi, nemoćne brani?Vjeruješ li da tvoja molitvadušu zacjeljuje, srce hrani?Vjeruješ li da slijepac vodi slijepcai da oboje propadaju u jamu?Vjeruješ li da riječi...

» Zajedno kroz život

Držim Isusa za ruku,Osmjehom tjeramo tugu.Radosno slavimo Boga,Poštujemo Oca svoga.Gladne srcem hranimo,Nemoćne tijelom branimo.Glas Božji slušamo,Volji neba se prepuštamo.Svjedočimo svoju vjeru,Čuvamo duševni mir u tijelu.Žalosne...

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko