gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Drugo hodočašće na Kužno groblje Ispis E-mail
Autor: fra Damir Pavić   
08. lipnja 2013.

Kao što je i najavljeno, svake subote uoči Mlade nedjelje, župa Brestovsko hodočasti na Kužno groblje, zavjetno mjesto naše župe dušama u čistilištu. Tako je bilo i danas. Okupili smo se u 16:00 sati, a onda, s križem na čelu kolone, lagano krenuli prema Kužnom groblju.

Ovaj put, Bogu hvala, bilo nas je puno više! Izgleda da se brzo proširila vijest o zavjetnom mjestu na Oglavku te su nam se priključili i vjernici iz susjednih župa Gromiljak i Kiseljak. Na putu prema Kužnom groblju smo molili krunicu dušama u čistilištu i pjevali. Mladi su danas bili posebno raspoloženi za pjesmu.

Na putu prema cilju neprestano su nam se pridruživali drugi hodočasnici tako da je kolona bivala sve duža. Malo prije Kužnog groblja bilo nas je već oko 150. Bogu hvala na tome! Došavši na odredište priključili smo se molitvi onih koji su na Oglavak stigli vozilima, a onda započeli slavlje svete mise u kojoj smo prikazali svoj život Blaženoj Djevici Mariji čije Bezgrešno Srce slavimo danas.

Marija, Isusova i naša Majka, neka očuva naša srca u pravoj ljubavi i izmoli nam milost da naša srca budu slična njezinom Srcu i Srcu njezinog Prečistog Sina.

 
Povezani članci :

» Kužno groblje u novom ruhu

Kužno groblje na Oglavku već polako postaje pravo hodočasničko mjesto. Na ovom groblju, koje potječe iz vremena kada je pošast kuge harala Bosnom i odnijela brojne živote, na poseban način se vjernici utječu dušama u čistilištu, ali i...

» Hodočašće na Kužno groblje

11. svibnja, kao što i najavljeno, započele su pobožnosti župe Brestovsko dušama u čistilištu koje će se održavati subotom uoči Mlade nedjelje na Kužnom groblju – Oglavak. U 16:00 sati bilo je okupljanje ispred crkve na...

» Kužno groblje Oglavak – zavjetno mjesto

"Kad bismo znali koju moć imaju siromašne duše,ne bismo ih zaboravljali.Molimo za njih kako bi one molile za nas!"(sv. Ivan Marija Vianney)Svi oni koji su rodom iz brestovačkog kraja čuli su za Kužno groblje na Oglavku. Na Kužnom groblju...

» Kužno groblje

Do Kužnog groblja, kao i do groblja Oglavak koje je se nalazi u neposrednoj blizini, može se doći iz dva smjera: odvajanjem u mjestu Pločari s ceste koja vodi prema Fojnici i s glavne ceste u Brestovskom preko Novog naselja, Orahova, Medovaca i...

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko