gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Ja ću te u sebe skriti… Ispis E-mail
Autor: Zrinka Krmpotić   
22. srpnja 2013.

Izić ti je iz zaklona. Poći ti je...
Proći ti je kroz nemanje, kroz pustinju,
kroz čekanje...
Opremljena u sandale, trn je cesta kojom hodiš...  
Izbost će te oštro trnje, o kamen ćeš udarati...
Bojiš li se bola, dijete? Bojiš li se?
Ja sam pastir! Ja te čuvam!
Kad posrneš i kad padneš, Ja te dižem i podižem.
Ja te vidam.
Rane perem.  
Ja ih cijelim.
Vadim trnje iz stopala.
Stavljam melem ti na rane... Ponijet ću te dio puta.
Nosit ću te u naručju. Nosit ću te kroz tu studen.  
Grijat ću ti mrzle ruke, dahom svoga smilovanja.
Milosrdan s tobom biti.
Ja ću te u sebe skriti... Tu ćeš biti... San ćeš sniti...
Kroz oluje nošena si. Kroz vihore pronešena.
Udarce ćeš bure primit, al ćeš ljubit zanesena...
I u Mene zaljubljena... Zaljubljena...
Kroz vatru ćeš i kroz plamen.  
Kroz studen ćeš...    
Kroz žegu ćeš...  
Gola, bosa, izranjena...  
Al  ćeš biti zanesena, zadivljena, zaljubljena, zvijezdo Moja pronađena...  
Slavom ću te ovjenčati zbog te patnje kojom patiš...
Mir ću duši tvojoj dati...   
Nećeš stati, ni plakati...
Klicat će ti duša silno od miline koju slijevam u dubine bića tvoga...
Zbog tog sjaja što odijevam, kojim resim srce tvoje,
da svi znaju da je Moje, samo Moje...
Milo Moje...
Zaljubljeno Ja te gledam...  
Ja te dijete nikom ne dam...
Samo pođi...    
Svitanje je...   
Osvijetljavam staze tvoje...  
Milo Moje...

 
Povezani članci :

» Ime mi je Marija

Ime moje je Marija,ta blistava zvijezda neba, najsjajnija... Najdivnija...Ja sam slavna, preljubezna, Majka nježna...Sva sam čista,kako duša moja blista,kako oči moje sjaje, samim rajem...Sve se klanja ispred menei nestaju laži sjene, sve te...

» Mali Kralj

na jaslama, u grubim plahtama, sniva…Štalica, ta trošna štalica, najveće blago svijeta skriva…Ručice, hladne su, nožice, ledene… Oči su sklopljene…Grije Ga Majčica, predivna, prenježna… Dahom i suzama.Grije Ga u naručju, pjeva Mu...

» Pleši dijete moje

Pleši, dijete Moje.Priđi Mi plešući, drhteći od radosti,u svilu odjevena, ushićena...Prinesi Mi posudu srca svoga. Radost ti darivam.Punim te do vrha opraštanjem, kajanjem...Nudim ti odjeću nedužnosti.Odjeni je! Veo stavi! Pokrij se!

» Do posljednje kapljice krvi

Ljubim te, dijete, ljubim.Do posljednje kapljice krvi.U bolu srca,u muci tijela, na križu, raspet te ljubim.Žudim te, dijete, žudim.Svim bićem svojim te žudim.Sav ti se dajem, predajem tebi,na križu za tobom žudim.Na Golgoti te ljubim.Čekam...

» Ranjeno srce

Ranjeno, srce ti je ranjeno,izranjeno veoma.Krvavo, srce ti je krvavo.Bolno.Dodirujem nježno te rane.Milujem. Perem. Nježno.Bol je tvoja velika, malena.Velika je bol tvog srca.Tu sam. Ne brini.

» Pronađi me

Pronađi me, Ti čiji pogledi me prate u lutnjama,U sivom krugu kud otiču mi dani.U tami mojih noći, neizvjesnosti jutra,Pronađi me, jer sama ne mogu Te naći.A sluti moja duša, od Tvog mi daha živi.I sluti moje srce, u Tvojem bilu kuca.Ja ne...

» Ne boj se

Čežnjom dubokom Me čekaj.Doći ću, sigurna budi i ne plaši se, dijete, oluja, ni onog što će ti učiniti ljudi.Samo se pusti Meni. Nek' ruke te Moje vode.Sigurnim putem kroči, to je put tvoje slobode.Gle svud oko tebe je tama,Al svjetlo se...

» Žedan sam

Ljubi Me. Čeznem za tom ljubavi. Izgaram.Vapim tu ljubav. Zahtijevam.Podaj Mi srce,podaj Mi dušu.Žedan sam.Ne nudi Mi ni vode, ni vina.Ne nudi.Rosu čekam. Tvog zorom probuđenog srca.Čekam. Izvor će u tvom srcu poteći.Ja Mu se radujem.Utažit...

» Niti su se duše…

Niti su se duše splele u čekanju…Nategnute sve su strune, uštimane, podešene…Otkala sam sag od suza, od čekanja, od nemanja…Po njem tuđe noge gazeDok dolazeI odlaze…Tebi tkan je!...Skrivam drhtaj svoga srcaOd gledanja,Od...

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko