Župne obavijesti 01.09.2013. Ispis E-mail
31. kolovoza 2013.

• Danas je 22. nedjelja kroz godinu. Budući da Mlada nedjelja pada na blagdan Male Gospe skupština Franjevačkog svjetovnog reda, kao što je i najavljeno, bit će danas nakon pučke svete mise.

• Započeli smo Devetnicu u čast Maloj Gospi - Rođenje BDM. Svake večeri u 17:30h molimo krunicu, a u 18:00h slavimo svetu misu. U posljednja tri dana Devetnice uz krunicu i svetu misu imat ćemo i klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu.

• U subotu navečer, 07. rujna, na uočnicu Male Gospe, sveta misa će biti u 19:00. Pod misom sviraju mladi župe Brestovsko. Nakon svete mise svečana procesija s Gospinim kipom i upaljenim svijećama. Krenut ćemo ispred crkve i obići oko brijega na kojem se nalazi naša crkva pjevajući Gospine pjesme. Po povratku u crkvu bit će izložen Presveti Oltarski Sakrament za one koji želi ostati i klanjati se Isusu.

• Iduće nedjelje je blagdan Rođenja Blažene Djevice Marije - Mala Gospa, patron župe Brestovsko. Svečanu svetu misu u 11:00h predvodi fra Pavo Filipović.

· Obilazak bolesnih i nemoćnih u našoj župi pred patron župe po slijedećem rasporedu: Ponedjeljak: Krčevine, Demići i Pobrđe; Utorak: Medovići, Gunjače, Rauševac, Hadrovci i Jehovac; Srijeda: Datići, Oselište, Šitluci, Bilalovac, Male Sotnice i Hrastovi; Četvrtak: Brestovsko-Dugo Polje i Kazagići. Obilazak započinjemo ujutro oko 09:30h.

• U četvrtak navečer nema klanjanja Isusu u kapelici kod sestara klarisa.

• U subotu, 07. rujna, u mjestu Bakići koje se nalazi u blizini svetišta Gospe Olovske, bit će blagoslov vozača, automobila i drugih prijevoznih sredstava s početkom u 11:00h. Biciklistički klub organizira vožnju u Bakiće. Polazak ispred crkve na Brestovskom u 04:00h ujutro. Zainteresirani se mogu prijaviti u župnom uredu Brestovsko. Obavezno korištenje kacige. Maloljetni na vlastitu odgovornost uz suglasnost roditelja.

• Darovatelji za radove na groblju Javorje: Rudolf Grubešić +Mije 50 KM, Niko Antunović 100 Eura, Mladen Antunović 100 KM, Anuša Grubešić 50 Eura. Zahvaljujemo svim darovateljima za uređenje groblja na Javorju. Radovi na groblju su u tijeku i ako Bog da nadamo se da ćemo ih uskoro i završiti.

• Pretplatnici Katoličkog tjednika možete podići svoje brojeve u predvorju župnog ureda.

01.09.2013. Nedjelja 07:00
† Jozo Petrušić
† Ilija i Anđa Duno
Pro populo - za sav puk župne zajednice

Mala Gospa je spomendan rođenja Blažene Djevice Marije. Slavi se 8. rujna svake godine.

Marijino rođenje je pretkazano i naviješteno u Starom zavjetu. Nakon pada Adama i Eve u grijeh, Bog im se ukazuje, prekorava ih i tjera ih iz zemaljskog raja. Bog govori zmiji: "Neprijateljstvo ja zamećem izmedu tebe i žene, izmedu roda tvojeg i roda njezina: on će ti glavu satirati, a ti ćeš mu vrebati petu" (Post 3,15). Drugi vatikanski sabor naučava, da je Marija proročki označena u tome obećanju o pobjedi nad zmijom.

> Cijeli tekst...