Župne obavijesti 08.09.2013. Ispis E-mail
07. rujna 2013.

• Danas je 23. nedjelja kroz godinu. Ujedno slavimo i blagdan Rođenja Blažene Djevice Marije—Malu Gospu—patron župe Brestovsko. Od srca želimo svim župljanima sretan i blagoslovljen blagdan! Hvala svećenicima koji su predvodili misna slavlja i onima koji su bili na raspolaganju vjernicima za svetu ispovijed. Također hvala časnim sestrama, Frami, pjevačima, prakaraturima, ministrantima, župljanima koji su ovih dana oblačili narodne nošnje i svim župljanima koji su na bilo koji način pomogli u dostojanstvenoj proslavi našega patrona.

Gospodin neka usliši, po zagovoru Blažene Djevice Marije, sve vaše molitve i zavjete. Nakon svete mise pozivam predstavnike vlasti da dođu na tradicionalno druženje u župnom uredu, a prakarature i župne vijećnike na ručak u vjeronaučnoj dvorani. Svi ostali možete se okrijepiti pićem koje će vam za stolom ponuditi mladi naše župe.

• U četvrtak navečer u 20:00h klanjanje Isusu u kapelici kod sestara klarisa.

• Iduće nedjelje se u susjednoj župi Gromiljak slave Ime Marijino. U našoj župi neće biti pučke svete mise. Slavimo svete mise kod sestara klarisa u 07:00h i u crkvi u 08:00h.

• Raspored održavanja jesenskih svetih misa u župi Brestovsko: 22. 09. Javorje i Maslinovići; 29. 09. Bilalovac i Badnje; 06. 10. Kosnice i Oglavak; 13. 10. Grebci i Datići. Raspored možete pročitati i na oglasnoj ploči.

• U subotu, 14. rujna, je blagdan Uzvišenja Svetoga Križa—patron Franjevačke provincije Bosne Srebrene. Toga dana i naš fra Gabrijel slavi svoju zlatnu misu u rodnoj župi Žitače. Iz ovih razloga iduće subote nema hodočašća na Kužno groblje Oglavak. Prije zime, 05. listopada, slavit ćemo još jednu svetu misu na Kužnom groblju.

• Darovatelji za radove na groblju Javorje: Mara Kajić 100 KM, Franjo Batarilo +Pere 50 KM, N. N. 50 KM, Ankica Obrenić 50 KM, Ivanka Protuđer 100 KM, Jozo Grabovac +Ante 100 KM, Vinko Vujica 100 KM, Ivica Vujica 50 KM, Anto Vujica 50 KM, Benito Brajković 250 KM i Josip Miličević 100 KM. Zahvaljujemo svim darovateljima. Radove na groblju ćemo,ako Bog da, uskoro i završiti.

• U tijeku je i uređenje parkinga ispred groblja na Bilalovcu. Zahvaljujem općini Kiseljak i poduzuću Ceste—Kiseljak na svesrdnoj pomoći u ovom projektu.

• Pretplatnici Katoličkog tjednika i Svjetla riječi možete podići svoje brojeve u predvorju župnog ureda.

08.09.2013. Nedjelja
Mala Gospa
† Jozo Petrušić
† Ilija i Anđa Duno
Pro populo - za sav puk župne zajednice
09.09.2013. Ponedjeljak
† Marko Bilan i njegovi pokojni
10.09.2013. Utorak 07:30
† Rudolf Lalić
11.09.2013. Srijeda 07:30
† Andrija i Luce Barišić
12.09.2013. Četvrtak 07:30
† Slavko Barišić; Kate Knežević; Nada Vidović
13.09.2013. Petak 07:30
† Juro Bošnjak i njegovi pokojni
14.09.2013. Subota 07:30
† Marijan i Luca Perić
15.09.2013. Nedjelja 07:00
† Mirko Vukoja; Vikica Relota
† Ana i Jozo Bilan
Nema mise na Brestovskom - Gromiljak

Mala Gospa je spomendan rođenja Blažene Djevice Marije. Slavi se 8. rujna svake godine.

Marijino rođenje je pretkazano i naviješteno u Starom zavjetu. Nakon pada Adama i Eve u grijeh, Bog im se ukazuje, prekorava ih i tjera ih iz zemaljskog raja. Bog govori zmiji: "Neprijateljstvo ja zamećem izmedu tebe i žene, izmedu roda tvojeg i roda njezina: on će ti glavu satirati, a ti ćeš mu vrebati petu" (Post 3,15). Drugi vatikanski sabor naučava, da je Marija proročki označena u tome obećanju o pobjedi nad zmijom.

> Cijeli tekst...