gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Završeni radovi na groblju Javorje Ispis E-mail
Autor: fra Damir Pavić   
22. rujna 2013.

"Djela naša, molimo te, Gospodine, milošću svojom priteci i pomoću svojom prati, da svaka naša molitva i djelo po tebi započne i po tebi započeto da se dovrši", riječi su jedne molitve s kojom započinje svaki rad.

S tom molitvom na usnama i mi smo krenuli u uređenje groblja Javorja, najvjerojatnije najstarijeg groblja na području župe Brestovsko. I, Bogu hvala, uspješno smo završili ono što smo započeli.

Nakon odličnog odziva naših župljana, kako onih koji žive ovdje, tako i onih iz inozemstva prikupljeno je dovoljno sredstava za dovršetak radova. S gornje strane od parkinga urađena je nova ograda s kapijom, napravljena popločana staza do grobljanske kapelice te proširen plato ispred same kapelice. Na ulazu u groblje postavljena je oglasna ploča i obnovljeni stari križ.

Hvala svima koji su sudjelovali svojim prilozima za uređenje našega groblja. Posebna hvala firmi Knežević koja je na vrijeme i kvalitetno uradila sve poslove i ostalim radnicima koji su pomagali. Budući da se darovatelji još uvijek javljaju odlučeno je da ćemo od preostalog novca i daljnjih donacija obnoviti dotrajali krov na kapeli te poravnati i nasuti zemljom prošireni dio na ulazu u groblje.

Mir i dobro neka vas prate!

 
Povezani članci :

» Svete mise na grobljima - Raspored

Raspored proljetnih svetih misau župi Rođenja Blažene Djevice Marije BrestovskoJavorje - 25. travnja 2016. Kosnice i Datići – 1. svibnja 2016. Bilalovac i Badnje – 22. svibnja 2016.Grepci i Maslinovići – 29. svibnja 2016.Oglavak...

» Kužno groblje u novom ruhu

Kužno groblje na Oglavku već polako postaje pravo hodočasničko mjesto. Na ovom groblju, koje potječe iz vremena kada je pošast kuge harala Bosnom i odnijela brojne živote, na poseban način se vjernici utječu dušama u čistilištu, ali i...

» Završena kapelica u Datićima

Ponajprije, zahvaljujući dragome Bogu, ali i povoljnim vremenskim uvjetima tijekom ove zime, uspješno su privedeni kraju radovi izgradnje kapelice u Datićima.Kao što smo već pisali, stara kapelica je bila u ruševnom stanju i već dugo vremena...

» Obnova kapelice u Datićima

Na teritoriju župe Brestovsko nalazi se 8 grobljanskih kapelica. Sve su u dobrom stanju osim jedne: kapelica u groblju Datići bila je u ruševnom stanju i već dugo je vapila za obnovom. Bilo je pitanje dana kada će se sama urušiti.Nakon...

» Drugo hodočašće na Kužno groblje

Kao što je i najavljeno, svake subote uoči Mlade nedjelje, župa Brestovsko hodočasti na Kužno groblje, zavjetno mjesto naše župe dušama u čistilištu. Tako je bilo i danas. Okupili smo se u 16:00 sati, a onda, s križem na čelu kolone,...

» Opis radova na groblju Javorje

"Djela naša, molimo te, Gospodine, milošću svojom priteci i pomoću svojom prati, da svaka naša molitva i djelo po tebi započne i po tebi započeto da se dovrši", riječi su jedne molitve s kojom započinje svaki rad.S tom molitvom na usnama i...

» Hodočašće na Kužno groblje

11. svibnja, kao što i najavljeno, započele su pobožnosti župe Brestovsko dušama u čistilištu koje će se održavati subotom uoči Mlade nedjelje na Kužnom groblju – Oglavak. U 16:00 sati bilo je okupljanje ispred crkve na...

» Kužno groblje Oglavak – zavjetno mjesto

"Kad bismo znali koju moć imaju siromašne duše,ne bismo ih zaboravljali.Molimo za njih kako bi one molile za nas!"(sv. Ivan Marija Vianney)Svi oni koji su rodom iz brestovačkog kraja čuli su za Kužno groblje na Oglavku. Na Kužnom groblju...

» Javorje

Groblje Javorje nalazi se u naselju Gunjače, na brestovačkoj strani koja gleda prema Visokom. Udaljeno je oko 4 km od župne crkve.Javorje je najstarije groblje naše župe. Iz ovog razloga su ga sestre klarise, prisutne u ovoj župi od 1989....

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko