Župne obavijesti 29.09.2013. Ispis E-mail
28. rujna 2013.

• Danas je 26. nedjelja kroz godinu. Slavimo svete mise kod sestara klarisa u 07:00h i u crkvi u 08:00h. Ujedno slavimo i blagdan sv. arkanđela: Mihaela, Gabrijela i Rafaela. Naš fra Gabrijel ima danas imendan pa ga se spomenite u svojim molitvama.

• Danas svete mise zahvalnice na grobljima Bilalovac i Badnje u 11:00h. Iduće nedjelje svete mise na grobljima Kosnice i Oglavak u 11:00h.

• Od danas, s Božjom pomoći, započinjemo s duhovnim obnovama nedjeljom popodne. U 16:30h molimo svetu krunicu, a u 17:00h slavimo svetu misu. Pod svetom misom ćemo se odricati svakoga zla i grijeha, ispovijedati svoju vjeru i moliti za zdravlje duše i tijela. Nakon svete mise imat ćemo klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu. Tijekom klanjanja molitve za nutarnje oslobođenje i iscjeljenje. Na nedjeljenim svetim misama svira i pjeva Dodir ljubavi, Zbor mladih župe Brestovsko, ali i drugi gostujući glazbenici koji svojom pjesmom žele slaviti Gospodina. Na svetu misu nedjeljom popodne na osobit način pozivamo sve naše mlade. Neka susretnu Isusa Gospodina i povezani s njime u punini žive svoj život.

• Listopad je mjesec Gospine krunice. U našoj župi, počevši od utorka 1. listopada, obavljat ćemo listopadsku pobožnost: u 17:00h molimo Gospinu krunicu, a nakon toga slavimo svetu misu.

• U četvrtak navečer, na uočnicu blagdana sv. Franje, umjesto redovitog klanjanja, u 19:00h ćemo slaviti svetu misu i imati tradicionalni Obred preminuća sv. Franje na kojem će sudjelovati svi franjevački ogranci u našoj župi: Franjevačka mladež, Franjevački svjetovni red, Školske sestre franjevke, sestre klarise i svećenici franjevci. U jednome franjevačkom duhu prisjetit ćemo se posljednjih trenutaka našega serafskog oca Franje. Pozvani su, naravno, i drugi župljani.

• U petak u 19:00h umjesto redovitog sastanka Franjevačke mladeži klanjanje Isusu u kapelici sestara klarisa.

• U subotu u 10:30h vjeronauk za prvopričesnike. Molimo roditelje da djeca redovito dolaze na ove sastanke kako bi se dostojno pripremili za Svetu pričest.

• U subotu u 11:30h proba pjevanja za djecu.

• Umjesto redovitog sastanka u subotu, ministrante pozivamo da se pridruže hodačašću na Kužno groblje u 16:00h.

• U subotu, 05. listopada, je posljednje hodočašće na Kužno groblje u ovoj godini. Po običaju ćemo u procesiji krenuti ispred crkve na Brestovskom u 16:00h i na Kužnom groblju slaviti svetu misu u 18:00h. Toga dana nema večernje svete mise u crkvi.

• Molimo pretplatnike da podignu svoje brojeve katoličkog tiska u predvorju župnog ureda.

• Prošloga tjedna u našoj župi umrli su: Jelena Lalić, sahranjena na groblju Javorje i Stjepan Madžar, sahranjen na groblju Grebci. Pokoj vječni daruj im Gospodine!

29.09.2013. Nedjelja 07:00
Na nakanu
05.10.2013. Subota 07:30
† Nikola i Mara Dilber i njihovi pokojni