gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Obnova kapelice u Datićima Ispis E-mail
Autor: fra Damir Pavić   
06. studenog 2013.

Na teritoriju župe Brestovsko nalazi se 8 grobljanskih kapelica. Sve su u dobrom stanju osim jedne: kapelica u groblju Datići bila je u ruševnom stanju i već dugo je vapila za obnovom. Bilo je pitanje dana kada će se sama urušiti.

Nakon jesenske svete mise na ovome groblju s prisutnim župljanima je dogovoreno da se što prije započne izgradnja nove kapelice. Dogovoreno je brzo i realizirano. Skupina župljana, među kojima je i nekolicina građevinara, odvojili su vrijeme za ovu akciju i započeli s radovima. Kapelica će biti istih dimenzija i na istome mjestu kao i prethodna, s time da će biti produžen krov i natkriven prostor ispred kapelice.

U kratkom vremenu izliveni su temelji i ploča, a nakon toga podignuti i zidovi. Ubrzo je dovršena i krovna konstrukciju i kapelica je pokrivena. Nedavno su postavljeni vrata i prozor. Na proljeće, ako Bog da, ćemo uraditi još unutarnju i vanjsku fasadu te postaviti slivnike čime ćemo i okončati započete radove.

Svim župljanima koji pripadaju groblju Datići a nalaze se bilo gdje u svijetu putem naše web-stranice upućujemo apel za potporu kako bismo što prije završili izgradnju kapelice.
Svim mještanima Datića i ostalim župljanima koji su se uključili u ovu akciju, kao i onima koji će se tek odazvati od srca zahvaljujem na pomoći. Bog vas blagoslovio.

Fra Damir Pavić, župnik

 
Povezani članci :

» Svete mise na grobljima - Raspored

Raspored proljetnih svetih misau župi Rođenja Blažene Djevice Marije BrestovskoJavorje - 25. travnja 2016. Kosnice i Datići – 1. svibnja 2016. Bilalovac i Badnje – 22. svibnja 2016.Grepci i Maslinovići – 29. svibnja 2016.Oglavak...

» Kužno groblje u novom ruhu

Kužno groblje na Oglavku već polako postaje pravo hodočasničko mjesto. Na ovom groblju, koje potječe iz vremena kada je pošast kuge harala Bosnom i odnijela brojne živote, na poseban način se vjernici utječu dušama u čistilištu, ali i...

» Završena kapelica u Datićima

Ponajprije, zahvaljujući dragome Bogu, ali i povoljnim vremenskim uvjetima tijekom ove zime, uspješno su privedeni kraju radovi izgradnje kapelice u Datićima.Kao što smo već pisali, stara kapelica je bila u ruševnom stanju i već dugo vremena...

» Završeni radovi na groblju Javorje

"Djela naša, molimo te, Gospodine, milošću svojom priteci i pomoću svojom prati, da svaka naša molitva i djelo po tebi započne i po tebi započeto da se dovrši", riječi su jedne molitve s kojom započinje svaki rad.S tom molitvom na usnama i...

» Drugo hodočašće na Kužno groblje

Kao što je i najavljeno, svake subote uoči Mlade nedjelje, župa Brestovsko hodočasti na Kužno groblje, zavjetno mjesto naše župe dušama u čistilištu. Tako je bilo i danas. Okupili smo se u 16:00 sati, a onda, s križem na čelu kolone,...

» Opis radova na groblju Javorje

"Djela naša, molimo te, Gospodine, milošću svojom priteci i pomoću svojom prati, da svaka naša molitva i djelo po tebi započne i po tebi započeto da se dovrši", riječi su jedne molitve s kojom započinje svaki rad.S tom molitvom na usnama i...

» Hodočašće na Kužno groblje

11. svibnja, kao što i najavljeno, započele su pobožnosti župe Brestovsko dušama u čistilištu koje će se održavati subotom uoči Mlade nedjelje na Kužnom groblju – Oglavak. U 16:00 sati bilo je okupljanje ispred crkve na...

» Kužno groblje Oglavak – zavjetno mjesto

"Kad bismo znali koju moć imaju siromašne duše,ne bismo ih zaboravljali.Molimo za njih kako bi one molile za nas!"(sv. Ivan Marija Vianney)Svi oni koji su rodom iz brestovačkog kraja čuli su za Kužno groblje na Oglavku. Na Kužnom groblju...

» Datići

Groblje Datići udaljeno je oko 7 km od župne crkve. Do groblja se dolazi odvajanjem nalijevo u mjestu Bilalovac, s glavne prometnice koja od Brestovskog vodi prema Busovači.Prolazi se pored groblja Bilalovac i nastavlja cestom prema Milodražu....

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko