Župne obavijesti 22.12.2013. Ispis E-mail
21. prosinca 2013.

4. NEDJELJA DOŠAŠĆA

• Danas je 4. nedjelja Došašća kojom ulazimo u posljednje dane priprave za Božić. Svete mise redovito u crkvi u 08:00h, 11:00h i večernja sveta misa u 17:00 sati. Od iduće nedjelje do daljnjega nećemo imati nedjeljnje večernje svete mise.

• Svetu misu zornicu slavimo još sutra. U utorak je Badnji dan ili Badnjak. Na Badnji dan svetu misu slavimo kod sestara klarisa u 07:30h. Molim Vas da Badnju večer provedete u obiteljskom ozračju moleći molitvu krunice. Neka izostane nepotrebna pucnjava koja nema ništa zajedničkog s ovim blagdanom mira i radosti.  U crkvi slavimo tradicionalnu misu ponoćku kojom započinjemo slavlje Božića. Nakon ponoćke ćemo ostati u druženju ispred crkve, gdje će biti pripremljene žive jaslice.

• U srijedu je Božić - blagdan Rođenja Isusova. Svetu misu slavimo kod sestara klarisa u 08:00h i svečanu božićnu svetu misu u našoj crkvi u 11:00h.

• U srijedu, na drugi dan Božića, slavimo blagdan sv. Stjepana prvomučenika. Svete mise u našoj župi kao i nedjeljom: u 07:00h, 08:00h i 11:00h. Popodne, na blagdan sv. Stjepana, započet ćemo s blagoslovom obitelji u našoj župi.

• U četvrtak, trećeg dana Božića, slavimo blagdan sv. Ivana, apostola i evanđelista. To je drugi patron naše župe. Svete mise slavimo u 07:00h kod sestara klarisa i u 08:00h u crkvi. Na Ivandan nema svete mise u 11:00h.

• Iduće nedjelje slavimo blagdan Svete obitelji - Isusa, Marije i Josipa. Nakon pučke svete mise bit će pojedinačni blagoslov za djecu i roditelje. Pozivamo sve naše obitelji, osobito obitelji s malom djecom, da dođu na blagoslov.

• Uoči Božića imat ćemo blagoslov obitelji u udaljenijim dijelovima naše župe: Sutra blagoslov u Lisovu, Grabovcima i Hadrovcima i u utorak, na Badnji dan, blagoslov u Datićima i Drljepanima. Ovaj raspored je napravljen kako bismo, ako Bog da, mogli završiti s blagoslovom obitelji do blagdana Bogojavljenja. Raspored ostalih posjeta obiteljima pročitat ćemo na misi ponoćki i na blagdan Božića, ali ga možete pogledati također na oglasnoj ploči i našoj web-stranici OVDJE.

• Ovih dana ćemo podijeliti božićne pakete siromašnim obiteljima u župi. Pomažite i vi jedni druge u ovo božićno vrijeme.

• Molim sve pretplatnike Katoličkog tjednika i Svjetla riječi da izmire svoju pretplatu za tekuću godinu i da, ukoliko žele, obnove svoju pretplatu za iduću godinu. Ako ima novih pretplatnika molim da se jave u župnom uredu.

• Pretplatnici Katoličkog tjednika možete podići svoje primjerke u predvorju župnog ureda. Stigao je i novi broj mjesečnika Glasnik mira iz Međugorja kojeg možete nabaviti po sniženoj cijeni u župnom uredu.

• Već unaprijed najavljujemo da ćemo u kapelici kod sestara klarisa imati i molitveni doček Nove godine.

• Molim naše župljane koji dolaze iz inozemstva da svojim prilozima pomognu rad naše župne web-stranice.

22.12.2013. Nedjelja 07:00
† Vlatko Marković