Župne obavijesti 02.03.2014. Ispis E-mail
01. ožujka 2014.

• Danas je 8 nedjelja kroz crkvenu godinu. Svete mise slavimo po redovitom rasporedu. Danas je i Mlada nedjelja. Nakon pučke svete mise blagoslov s Presvetim. Nakon pučke svete mise bit će i skupština Franjevačkog svjetovnog reda.

• Susret Male Frame nedjeljom nakon jutarnje svete mise u 08:30h. I dalje pozivamo svu djecu župe Brestovsko od 4. do 7. razreda da se uključe u Malu Framu.

• Danas je i Pokladna nedjelja. Kao što je najavljeno poslije pučke svete mise bit će zajedničko druženje ispred crkve uz igru i pjesmu. Od iduće nedjelje u 10:30h, prije pučke svete mise, obavljat ćemo pobožnost Put križa.

• U srijedu je Čista srijeda - Pepelnica. Na Čistu srijedu je obavezan post i nemrs. Sveta misa i obred pepeljanja u našoj crkvi u 17:00h. Od srijede nastupa korizmeno vrijeme, stoga pozivam sve župljane na post, pokoru i molitvu kroz ovo blagoslovljeno vrijeme.

• U četvrtak u 20:00h sveta misa i klanjanje u kapelici kod sestara klarisa.

• U petak u 17:00h tradicionalna pobožnost Put križa u našoj crkvi, a u 19:00h molitveni sastanak Franjevačke mladeži - Frame.

• U subotu u 10:00h sastanak ministranata, 10:30h vjeronauk za prvopričesnike, u 11:30h proba pjevanja za djecu.

• Nakon konzultacija s ljudima iz struke i uz suglasnot samostana Fojnica i Župnog ekonomskog vijeća naše župe, odlučeno je da započnemo s rekonstrukcijom župne kuće. Najprije je potrebno zamijeniti dotrajali krov od salonita, jer kuća već polagano prokišnjava. Slijedeća faza je izmjena stolarije koja je u lošem stanju, tako da je teško ugrijati kuću. Na koncu, posljednja faza bila bi izrada fasade s izolacijom kako bi se uštedjelo na grijanju. Svjesni smo da je teško vrijeme i da mnogi župljani teško preživljavaju, ali nadamo se uz Božju pomoć da će pomoći oni pojedinci, firme i institucije koji su u mogućnosti. Imamo već dva darovatelja: Anto Puljić 400 Eura i Luka Šteko-Katić 50 Eura. Hvala darovateljima i unaprijed hvala svima onima koji će se također odazvati.

• U župnom uredu možete nabaviti Sveto pismo - Bibliju po cijeni od 30 KM.

• Pretplatnici Katoličkog tjednika možete podići svoj primjerak u predvorju župnog ureda.

• Prošloga tjedna u našoj župi umrla je Janja Čiča, r. Mijatović. Obred ispraćaja pokojnice obavljen je u Rauševcu, a ukopana je na groblju Homolj u Lepenici. Pokoj vječni daruj joj Gospodine.

02.03.2014. Nedjelja 07:00
† Zorko i Mirjana Pecirep i njihovi † roditelji
† Jeronim Grabovac i njegovi pokojni
Pro populo - za sav puk župne zajednice

Na Pepelnicu ili Čistu srijedu u Katoličkoj crkvi započinje Korizma, četrdesetodnevna priprava za Uskrs. Od kraja 11. stoljeća vjernici se na taj dan posipaju pepelom od blagoslovljenih maslinovih ili palminih grančica. Taj pepeo označava ozbiljnost i pokoru čime je obilježeno cijelo korizmeno vrijeme te nadu u uskrsnuće.

Od 5. stoljeća u središtu priprave za Uskrs je post, a budući da nedjeljom nitko ne treba postiti, početak vremena posta pomaknut je u 6. ili 7. stoljeću sa šeste nedjelje prije Uskrsa na srijedu koja je prethodila toj nedjelji.

> Cijeli tekst...