gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Završena kapelica u Datićima Ispis E-mail
Autor: fra Damir Pavić   
21. ožujka 2014.

Ponajprije, zahvaljujući dragome Bogu, ali i povoljnim vremenskim uvjetima tijekom ove zime, uspješno su privedeni kraju radovi izgradnje kapelice u Datićima.

Kao što smo već pisali, stara kapelica je bila u ruševnom stanju i već dugo vremena je vapila za obnovom. Konačno, nakon jesenske svete mise donesena je odluka da se što prije s izvođenjem radova. Dogovoreno i učinjeno.

Zahvaljujući vrijednoj skupini majstora koji su besplatno izvodili radove, ali i novčanim darovima brojnih darovatelja započeti radovi su dovršeni. Da bi groblje, već odavno zaraslo u šumu, izgledalo još urednije i ljepše ujedno je i organizirana akcija sječenja stabala na groblju. Ostaje još organizirati jednu akciju prije proljetne svete mise, kako bi se groblje temeljito očistilo i popravila oštećena ograda.

 

Od srca zahvaljujem svima koji su pomagali radom i svojim dobrovoljnim prilozima na uređenju našega groblja, gdje ćemo, u novom ambijentu, u nedjelju 27. travnja, slaviti i proljetnu svetu misu.

Na priloženim slikama možete vidjeti kako su protjecali radovi na kapelici od samoga početka pa do kraja…

 
Povezani članci :

» Svete mise na grobljima - Raspored

Raspored proljetnih svetih misau župi Rođenja Blažene Djevice Marije BrestovskoJavorje - 25. travnja 2016. Kosnice i Datići – 1. svibnja 2016. Bilalovac i Badnje – 22. svibnja 2016.Grepci i Maslinovići – 29. svibnja 2016.Oglavak...

» Kužno groblje u novom ruhu

Kužno groblje na Oglavku već polako postaje pravo hodočasničko mjesto. Na ovom groblju, koje potječe iz vremena kada je pošast kuge harala Bosnom i odnijela brojne živote, na poseban način se vjernici utječu dušama u čistilištu, ali i...

» Obnova kapelice u Datićima

Na teritoriju župe Brestovsko nalazi se 8 grobljanskih kapelica. Sve su u dobrom stanju osim jedne: kapelica u groblju Datići bila je u ruševnom stanju i već dugo je vapila za obnovom. Bilo je pitanje dana kada će se sama urušiti.Nakon...

» Završeni radovi na groblju Javorje

"Djela naša, molimo te, Gospodine, milošću svojom priteci i pomoću svojom prati, da svaka naša molitva i djelo po tebi započne i po tebi započeto da se dovrši", riječi su jedne molitve s kojom započinje svaki rad.S tom molitvom na usnama i...

» Drugo hodočašće na Kužno groblje

Kao što je i najavljeno, svake subote uoči Mlade nedjelje, župa Brestovsko hodočasti na Kužno groblje, zavjetno mjesto naše župe dušama u čistilištu. Tako je bilo i danas. Okupili smo se u 16:00 sati, a onda, s križem na čelu kolone,...

» Opis radova na groblju Javorje

"Djela naša, molimo te, Gospodine, milošću svojom priteci i pomoću svojom prati, da svaka naša molitva i djelo po tebi započne i po tebi započeto da se dovrši", riječi su jedne molitve s kojom započinje svaki rad.S tom molitvom na usnama i...

» Hodočašće na Kužno groblje

11. svibnja, kao što i najavljeno, započele su pobožnosti župe Brestovsko dušama u čistilištu koje će se održavati subotom uoči Mlade nedjelje na Kužnom groblju – Oglavak. U 16:00 sati bilo je okupljanje ispred crkve na...

» Kužno groblje Oglavak – zavjetno mjesto

"Kad bismo znali koju moć imaju siromašne duše,ne bismo ih zaboravljali.Molimo za njih kako bi one molile za nas!"(sv. Ivan Marija Vianney)Svi oni koji su rodom iz brestovačkog kraja čuli su za Kužno groblje na Oglavku. Na Kužnom groblju...

» Datići

Groblje Datići udaljeno je oko 7 km od župne crkve. Do groblja se dolazi odvajanjem nalijevo u mjestu Bilalovac, s glavne prometnice koja od Brestovskog vodi prema Busovači.Prolazi se pored groblja Bilalovac i nastavlja cestom prema Milodražu....

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko