Župne obavijesti 13.04.2014. Ispis E-mail
12. travnja 2014.

• Danas je Cvjetnica — nedjelja Muke Gospodnje kojom započinje Veliki tjedan. Prije svete mise u 11:00h bit će blagoslov grančica i svečana procesija. Molim svu djecu, a osobito ovogodišnje prvopričesnike, da sudjeluju na ovoj procesiji. Na stolu gdje će se dijeliti maslinove grančice možete darovati svoj dobrovoljni prilog za potrebe misija i misionara.

• Iduće nedjelje slavimo Uskrs. Nakon uskrsne pučke svete mise imat ćemo tradicionalno druženje ispred crkve uz igru i pjesmu. Domaćice koje mogu neka donesu pite, meze i kolača, a župni ured će pripremiti piće.

• U utorak je 5. utorak na čast sv. Anti. Pobožnost započinje u 18:00h kod kipa sv. Ante.

• U četvrtak započinje svečano vazmeno trodnevlje. U četvrtak slavimo misu Večere Gospodnje u 18:00h kojom se prisjećamo Isusove posljednje večere s učenicima. Ovo je ujedno svećenički dan. Na poseban način molim ovogodišnje prvopričesnike da dođu na ovu svetu misu. Djeca koja su skupljala svoje priloge za misije mogu donijeti svoje kutijice na Veliki četvrtak i staviti ih ispred oltara. Nakon svete mise započinje klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu koje će trajati cijelu noć. Cijelu noć će dežurati framaši i svi župljani koji žele mogu kroz cijelu noć doći u crkvu i pokloniti se Isusu. U četvrtak nema klanjanja kod sestara klarisa.

• Na Veliki petak je zapovjedni post i nemrs. Obredi Velikog petka započinju u 18:00h. Nakon obreda pjevat ćemo Gospin plač.

• U subotu ujutro u 09:00h je tradicionalni blagoslov jela. Obredi Velike subote započinju u 19:00h. Nakon obreda također će biti blagoslov jela. Ne zaboravite da je svečano vazmeno trodnevlje najsvetije vrijeme u crkvenoj godini te pozivam župljane da dođu sve tri večeri na obrede.

• Iduće subote nema sastanka ministranata, vjeronauka za prvopričesnike i probe pjevanja za djecu.

• Darovatelji za obnovu župne kuće: Mara Kajić 100 KM, Željko Trogrlić 100 KM, Zoran Grubešić 50 KM, Jozo Brajković +Ante 50 KM, Renato Batarilo +Drage 100 KM, Juro Tomičić 100 KM, N. N. 50 KM, Benko Vujica 50 KM, Stipo Ivanić 100 KM, Marko Pekić 200 KM, Josip Kajić Blažanov 100 KM, Vinko Katić +Stipe 100 KM, Dario Antunović Josipov 50 Eura Josip Puljić +Ive 50 KM,, Sretko Lalić 100 KM, Pepo Đoja 500 KM, Josip Grubešić +Marijana 100 KM, Miroslav Bošnjak 100 KM, Rafael Vidović 100 KM, Mato Kraljević 100 KM, Vlado Stjepanović 50 KM, Marijan Knežević +Mate 100 KM, Mijo Komšić 100 KM. Od srca hvala svima!

• Imamo jedan ženidbeni navještaj: Crkveni brak sklapaju Josip Đoja, sin Augustina i Kate r. Grubešić iz Bilalovca - župa Brestovsko i Franka Relota, kći Frane i Ruže r. Livaja iz Skradna - župa Busovača. Neka ih u životu prati Božji blagoslov.

• Prošlog tjedan umro je u Novom Travniku naš župljanin Mato Bradara. Sahranjen na groblju Grebci. Jučer je u Kiseljaku umrla naša župljanka Ivanka Protuđer. Ispraćaj pokojnice u Kiseljaku u 15:00h, a sprovod na groblju Javorje odmah nakon dolaska povorke na groblje - oko 16:00h. U Zagrebu je u prometnoj nesreći nastradao naš župljanin Ivica Barišić koji će biti sahranjen u Zagrebu. Još nije poznato vrijeme ukopa. Pokoj vječni daruj im Gospodine!

13.04.2014. Nedjelja 07:00
† Anastazija i Anto Stapić; Ana Grabovac