Župne obavijesti 27.07.2014. Ispis E-mail
26. srpnja 2014.

• Danas je 17. nedjelja kroz godinu. Svete mise slavimo po redovitom rasporedu.

• U četvrtak u 20:00h sveta misa i klanjanje u kapelici kod sestara klarisa.

• U subotu hodočastimo na Kužno groblje na Oglavku. Polazak pješice u 16:00h ispred crkve. U 18:00h slavimo svetu misu na čast duša u čistilištu.

• Naša župa je posvećena Blaženoj Djevici Mariji. Ovaj dan u našoj župi odsada će na poseban način biti dan molitve i pobožnosti Djevici Mariji. Svake subote navečer, osim ako se ne najavi drugačije, održavat će se u našoj crkvi Duhovna obnova s početkom u 20:00h. Slavit ćemo svetu misu i klanjati se Isusu u Presvetom oltarskom sakramentu. Molit ćemo da Gospodin, po zagovoru Blažene Djevice Marije, izliječi svaku bolest duše i tijela i iskorijeni zlo iz naših obitelji. Na poseban način su pozvani mladi i bračni parovi, ali i svi drugi župljani.

• Iduća nedjelja je Mlada nedjelja. Neće biti skupštine Franjevačkog svjetovnog reda iduće nedjelje, nego se prenosi na slijedeću nedjelju.
Darovatelji za izmjenu stolarije na župnoj kući: Slobodan Bradara 50 KM, Nada Đoja 50 KM, Jozo Đoja 50 KM, Marko Vujica 100 KM, Goran Grabovac +Anđelka 50 KM, Anđelko Grabovac +Anđelka 50 KM, Josip Kajić 50 Eura, Bosiljka Vujica +Marijana 100 Eura, Anto Štekić 100 KM. Od srca svima hvala!

• Iz katoličkog kalendara izdvajamo: u utorak je sv. Marta; u četvrtak sv. Ignacije Lojolski; u petak je sv. Alfonz Marija de'Liguori; u subotu je Blažena Djevica Marija Anđeoska - Porcijunkula.

• U subotu započinje i Devetnica sv. Klari. Prvih 6 dana Devetnice imat ćemo u kapelici kod sestara klarisa. U 17:30h molimo svetu misa, zatim slijedi sveta misa. U subotu možete dobiti i potpuni oprost zvan “porciunkulski”. Za dobivanje oprosta potrebno je slijedeće: pohod crkvi, izmoliti Oče naš i vjerovanje, dodavši ovome ispovijed i pričest te molitvu na nakanu Svetog Oca. Priliku za svetu ispovijed imate prije jutarnje svete mise u 07:30, prije Devetnice u 17:30h i Duhovne obnove u 20:00h.

• Imamo jedan ženidbeni navještaj: crkveni brak sklapaju Marijan Franković, sin Tihomira i Božane r. Duno iz Višnjice - župa Gromiljak i Dajana Blaškić, kći Florijana i Katice r. Beblek iz Krčevina - župa Brestovsko. Neka ih u životu prati Božji blagoslov.

• Stigao je novi broj Katoličkog tjednika. Još uvijek možete nabaviti i Glasnik mira iz Međugorja.

27.07.2014. Nedjelja 07:00
† Anto, Anđa, Ruža i Kate Radeljić
† Janjko i Snježana Drmać
Pro populo - za sav puk župne zajednice
28.07.2014. Ponedjeljak
† Sofija Slišković i njezini pokojni
29.07.2014. Utorak 07:30
† Marko, Ane i Jozo Batarilo
30.07.2014. Srijeda 07:30
† Marijan i Anđa Jurišić
31.07.2014. Četvrtak 07:30
† Marijan Batarilo
01.08.2014. Petak

† Martin Vujica
02.08.2014. Subota 07:30
† Ivica Barešić
Kužno groblje - hodočašće dušama u čistilištu
03.08.2014. Nedjelja 07:00
† Ruža, Juro i Luca Trogrlić
† Anica Bošnjak
Pro populo - za sav puk župne zajednice

Stara franjevačka svetkovina, Gospa od anđela potječe iz prvih franjevačkih dana.

Na ovaj dan se prisjećamo obraćenja svetog oca Franje koji se dogodilo upravo 2. kolovoza 1208. godine u malenoj crkvici svete Marije od Anđela, podno grada Asiza, a u franjevačkoj povijesti, ta crkva je poznata kao Porcijunkula.

Ovo je i dan potpunog oprosta, tzv. Porcijunkulskog oprosta.

> Cijeli tekst...