gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Dajem ti srce Ispis E-mail
Autor: Ksenija Bokulić   
01. kolovoza 2014.

Ja hodim s Tobom, zaljubljena, zanesena.
Ja hodim s Tobom, zagrljena.
I ljubim ruke pribijene, izmučene,
proslavljene…

I ljubim ruke svete, razapete.
Ja ljubim noge izmučene, probodene.
A srce tvoje bolno, napušteno,
duhom, dušom, tijelom grlim, …izranjeno.

Kalež punim, krvlju, mukom,
Tvojom, svojom, i na oltar stavljam,
Ocu svomu, nebeskomu,
Ocu Tvomu, ljubljenomu.

Za sve grijehe i sve rane
braće moje, izmučene, zaslijepljene, zavedene.
Za sve muke zaslužene,
molim, ljubim i klanjam se,
Dajem Ti se...

 
Povezani članci :

» Otvori se

Prepusti se, osloni se,cijelim srcem otvori se…Daj da takne On tu ranugodinama sakrivanu…Neka takne, neka ljubi,osloni se na te grudi…Prisloni se, odmori sena tom srcu što te ljubitako nježno,što te vodi ka slobodi, ka slobodi…Priljubi se...

» Razderano srce

Srce si svoje za mene otvoriokad su Ti ga proboli i ranu načinili.Ruke s križa širiš,na zagrljaj me zoveš,u srcu me svom hoćeš...Dolazim, Isuse, evo me, dolazimi nebo me grli Tvojim rukamauz pjev anđela, uz pjev anđela...U srcu se Tvom...

» U mirisu ruže

U mirisu ruže privijaš me k sebi,na rukama nježnim nosiš moje molbe.Pečatiš ih suzom i stavljaš pred Njega,što vidi moje boli i zna moje borbe.Ne puštaj, Majko, ne daj dijete svoje,tim sjenama tamnim što na obzoru se roje!Ne idi Majko, ne...

» Ljubim Tvoju ljubav

Tvoje su rane skrovište moje,sigurno mjesto gdje zloća doći neće.Ruku mi pružaš, ranu svoju daješ."To je tvoja ruka, uzmi je", kažeš.Ljubim ti ruke, grlim, skrivam liceu rane tvoje što cvjetni miris šire.Milina, Bože, prožima mi...

» Snago moja

Ti si moja snaga!I ako mi kažeš da skočim,skočit ću…Ako mi kažeš da poletim,poletjet ću…Ako mi kažeš: Učini to!,učinit ću…Ako kažeš: Napusti!,napustit ću…Ako kažeš: Dođi!,doći ću…I u Tvojoj snazi porast ću…Tad dat...

» Zapalio sam plamen

Zapalio sam plamen u tvojim grudima,Oživio riječ na tvojim usnama.Upalio sam svjetlo u tvojim očima,Pokazao sam put tvojim nogama.Umnožio sam vrijeme tvojim danima.Dao sam snagu tvojim rukama.Da ideš i činiš što ti kažem,Da odeš tamo kamo...

» Božja ljubav

Ti sve činiš novoi sve mijenjaš.Tvoja je ljubav čudotvorna,otvara oči,odnosi teret,kida sve okove i lance,nemoguće čini mogućim,nestvarno stvarnim….Ti sve činiš novoi sve mijenjaš.Nemir pretvaraš u mir,tjeskobu u radost.Vraćaš ljubav...

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko