Bilalovac Ispis E-mail
29. kolovoza 2012.

Groblje Bilalovac udaljeno je oko 3 km od župne crkve. Do groblja se dolazi odvajanjem nalijevo u mjestu Bilalovac, s glavne prometnice koja od Brestovskog vodi prema Busovači.

O starosti groblja svjedoče brojni spomenici. Mnogi od njih su s konca 19. stoljeća i dobro su očuvani.

Ukrasi na brojnim križevima pripovijedaju o umješnosti tadašnjih klesara. Brojni grobovi su označeni tek komadom kamena i daleko su stariji od pisanih spomenika. Po svjedočanstvu mještana poteču iz vremena kada je kuga harala ovim prostorima.

Na groblju Bilalovac je 2003. godine sagrađena spomen-kapela fra Anđelu Zvizdoviću.

U ovom groblju se održava sveta misa na proljetni blagoslov polja, jesenska sveta misa zahvalnica te na svetkovinu Svih svetih.