Maslinovići Ispis E-mail
29. kolovoza 2012.

Pristupni put do groblja Maslinovići isti je kao i prema grobljima Bilalovac i Datići. Put od Bilalovca do džamije na Milodražu je asfaltiran, a onda još otprilike 2 km makadamskim putem sve do Maslinovića.

Groblje je smješteno u malenoj udolini nakon posljednje kuće u Maslinovićima. Groblje je ograđeno. U gornjem dijelu groblja, uz cestu, nalazi se mala kapelica.

Ulaz u groblje je s donje strane groblja, kamo vodi teško prohodni šumski put kojim se može spustiti ispod Milodraža i dalje do glavne ceste u Bilalovcu. Na grobljanskoj kapelici tragovi vandalizma: netko je odvalio ulazna vrata.

Ovo groblje je među najmanjima u našoj župi. Grobovi su starijeg datuma budući da na tom prostoru više nema katoličkog življa i rijetki su oni koji se ukapaju na ovome groblju. Svete mise se također služe na proljeće i jesen.