gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Ime mi je Marija Ispis E-mail
Autor: Zrinka Krmpotić   
05. veljače 2015.

Ime moje je Marija,
ta blistava zvijezda neba, najsjajnija... Najdivnija...
Ja sam slavna, preljubezna, Majka nježna...
Sva sam čista,
kako duša moja blista,
kako oči moje sjaje, samim rajem...
Sve se klanja ispred mene
i nestaju laži sjene, sve te varke i opsjene,
sve strahote neviđene...
Ja sam sveta Majka Boga,
tog Jedinca rođenoga,
u jaslice položena...
Ja sam Majka Svjetla toga,
tu od žene rođenoga...

Ja sam Majka te radosti,
obećane u povijesti,
o čekane stoljećima, godinama...
Kako drhće pakla tama kad spomeneš ime moje, dijete moje...
Marija je ime moje,
sjajna zvijezda, ta Danica neba tvoga...
Ja sam radost svih anđela,
ja sam radost stvorenoga...
Službenica Boga svoga,
Stvoritelja predivnoga...
Marija je moje ime...
O, šapći ga sred tišine, sred sve bure i gorčine...
Dozivaj to sveto Ime,
o satkano od miline,
ono put je u ushite, u zanose, u visine...
Na put s njime!
Zaputi se slaveći ga, štujući ga, ljubeći ga...
U svom srcu, milujući, ponesi ga...
Proslavi ga...

 
Povezani članci :

» Mali Kralj

na jaslama, u grubim plahtama, sniva…Štalica, ta trošna štalica, najveće blago svijeta skriva…Ručice, hladne su, nožice, ledene… Oči su sklopljene…Grije Ga Majčica, predivna, prenježna… Dahom i suzama.Grije Ga u naručju, pjeva Mu...

» Pleši dijete moje

Pleši, dijete Moje.Priđi Mi plešući, drhteći od radosti,u svilu odjevena, ushićena...Prinesi Mi posudu srca svoga. Radost ti darivam.Punim te do vrha opraštanjem, kajanjem...Nudim ti odjeću nedužnosti.Odjeni je! Veo stavi! Pokrij se!

» Ja ću te u sebe skriti…

Izić ti je iz zaklona. Poći ti je...Proći ti je kroz nemanje, kroz pustinju, kroz čekanje...Opremljena u sandale, trn je cesta kojom hodiš...  Izbost će te oštro trnje, o kamen ćeš udarati... Bojiš li se bola, dijete? Bojiš li se? Ja sam...

» Do posljednje kapljice krvi

Ljubim te, dijete, ljubim.Do posljednje kapljice krvi.U bolu srca,u muci tijela, na križu, raspet te ljubim.Žudim te, dijete, žudim.Svim bićem svojim te žudim.Sav ti se dajem, predajem tebi,na križu za tobom žudim.Na Golgoti te ljubim.Čekam...

» Ranjeno srce

Ranjeno, srce ti je ranjeno,izranjeno veoma.Krvavo, srce ti je krvavo.Bolno.Dodirujem nježno te rane.Milujem. Perem. Nježno.Bol je tvoja velika, malena.Velika je bol tvog srca.Tu sam. Ne brini.

» Pronađi me

Pronađi me, Ti čiji pogledi me prate u lutnjama,U sivom krugu kud otiču mi dani.U tami mojih noći, neizvjesnosti jutra,Pronađi me, jer sama ne mogu Te naći.A sluti moja duša, od Tvog mi daha živi.I sluti moje srce, u Tvojem bilu kuca.Ja ne...

» Ne boj se

Čežnjom dubokom Me čekaj.Doći ću, sigurna budi i ne plaši se, dijete, oluja, ni onog što će ti učiniti ljudi.Samo se pusti Meni. Nek' ruke te Moje vode.Sigurnim putem kroči, to je put tvoje slobode.Gle svud oko tebe je tama,Al svjetlo se...

» Žedan sam

Ljubi Me. Čeznem za tom ljubavi. Izgaram.Vapim tu ljubav. Zahtijevam.Podaj Mi srce,podaj Mi dušu.Žedan sam.Ne nudi Mi ni vode, ni vina.Ne nudi.Rosu čekam. Tvog zorom probuđenog srca.Čekam. Izvor će u tvom srcu poteći.Ja Mu se radujem.Utažit...

» Niti su se duše…

Niti su se duše splele u čekanju…Nategnute sve su strune, uštimane, podešene…Otkala sam sag od suza, od čekanja, od nemanja…Po njem tuđe noge gazeDok dolazeI odlaze…Tebi tkan je!...Skrivam drhtaj svoga srcaOd gledanja,Od...

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko