Kosnice Ispis E-mail
29. kolovoza 2012.

Groblje Kosnice udaljeno je oko 5 km od župne crkve. Do groblja se dolazi odvajanjem nalijevo u mjestu Rauševac, s prometnice koja od Brestovskog vodi prema Kiseljaku.

Zadnjih pola kilometra puta do groblja se stiže makadamskim putem. Ispred groblja je poravnato zemljište i uređen prostor za parkiranje.

U groblju je i mala kapelica, ali već postoji zainteresiranost brojnih žitelja da se sagradi malo veća kapela i pomakne nazad prema grobljanskoj ogradi. Na taj način bi se dobilo na preglednosti. Ujedno treba razmišljati i o eventualnom asfaltiranju preostalog puta do groblja.

U ovom groblju se održava sveta misa na proljetni blagoslov polja, jesenska sveta misa zahvalnica te na svetkovinu Svih svetih.