Župne obavijesti 31.05.2015. Ispis E-mail
30. svibnja 2015.

• Danas slavimo svetkovinu Presvetog Trojstva. Zbog svete mise na Oglavku u 11:00h danas nema pučke svete mise u 11:00h. Od iduće nedjelje svete mise po redovitom rasporedu u našoj župi.

• U četvrtak smo slavili svetu misu na Kaštelima. Hvala svim župljanima koji su bili na ovoj proslavi i onima koji su pomogli u pripravi ove obljetnice. Nadam se da će nas dogodine bit još i više!

• Utorkom je u našoj župi cjelodnevno klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu od 08:00h do 18:00h. U utorak je i 12. utorak na čast sv. Anti. U 17:30h je kratka molitva kod kipa sv. Ante, a zatim pobožnost u crkvi. I dalje pozivamo sve župljane koji su u mogućnosti da dođu pokloniti se Isusu.

• U četvrtak je svetkovina Presvetog Tijela i Krvi Isusove - Tijelovo. Nema jutarnje mise u crkvi. Svete mise kod sestara klarisa u 07:00h i pučka sveta misa u 11:00h sa svečanom tijelovskom procesijom. Pozivam sve župljane, na osobit način ovogodišnje prvopričesnike i svu djecu, da ponesu korpice s cvijećem i sudjeluju u procesiji.

• Zbog svetkovine Tijelova, u četvrtak navečer nema svete mise kod sestara klarisa.

• U subotu je posjet Svetog oca našoj zemlji. Okupljanje ispred Društvenog doma na Brestovskom u 05:00h. Polazak odmah nakon podjele ulaznica. Nekoliko župljanja koji su se prijavili za odlazak autima ili idu pješice neka podignu svoje ulaznice ovih dana. Oni koji idu autobusom ulaznice će dobiti u subotu ujutro prije polaska. Na stadion je zabranjeno unositi kišobrane i bilo kakve oštre predmete. Obavezno ponesite kabanicu ili kapu, a budući da program potrajati i da ćemo biti smješteni na travnjaku dobro je ponijeti i malu deku za sjedenje. Vodu i hranu stavite u papirnu ili plastičnu ambalažu. Treba ponijeti i osobnu iskaznicu. Sve detaljnije upute možete pročitati na oglasnoj ploči i na našoj župnoj web-stranici. Ukoliko iz neke kuće odlaze svi u Sarajevo, neka osiguraju nekoga da im čuva kuću. Također, zbog opasnosti od krađe, ne nosite sa sobom puno novaca i pripazite se lopova!

• U subotu navečer, zbog dolaska pape Franje u Sarajevo, nema Duhovne obnove u našoj župi.

• Svetu misu na Kužnom groblju slavit ćemo na iduću Mladu nedjelju, 21. lipnja. Svete mise na Kužnom groblju će od ove godine biti navečr na Mladu nedjelju u 18:00h.

• Pretplatnici podignite Katolički tjednik. Ima još primjeraka časopisa Glasnik mira iz Međugorja.

- Nedjelja
31.05.2015.
- 07:00

- † Šimo Grubešić