gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Svečani zavjeti s. M. Kristine Ivanović Ispis E-mail
Autor: s. Marija Milić O.S.C.   
26. srpnja 2015.

U petak, 24. srpnja, na spomendan sv. Kristine, naša s. M. Kristina od Predragocjene Krvi Kristove, položila je svoje svečane zavjete u ruke časne majke s. M. Hijacinte Batinić.

Na ovaj svečani čin, sestra zavjetovanica kao i cijela zajednica, pripravila se petodnevnim duhovnim vježbama koje je vodio fra Danijel Nikolić, odgojitelj na Franjevačkoj teologiji.

Svečano misno slavlje predslavio je naš poglavar, mnogopoštovani otac provincijal fra Lovro Gavran u koncelebraciji sa župnikom fra Damirom Pavićem i našim duhovnikom fra Gabrijelom Tomićem.

Pošto je s. Kristina izrazila želju da svečanost bude skromna, proslavili smo je u krugu redovničke zajednice s nazočnim fratrima i s. Gracijom koji je na službi u Brestovskom.

U prigodnoj homiliji o. provincijal fra Lovro je naglasio da u slavlju svečanih zavjeta ne slavimo osobu koja se zavjetuje, nego Boga kojemu se zavjetuje a uz Boga svakako i Blaženu Djevicu Mariju, sv. Franju i sv. Klaru Asišku, jer je za njih veliko zadovoljstvo i radost kad se jedna njihova kćerka potpuno i doživotno posvećuje Gospodinu. Uz to slavimo i tri Kristine. Dvije su ranokršćanske mučenice a treća je Kristina Mirabilis iz Belgije, suvremenica sv. Franje. Poznata je kao velika zagovornica duša u čistilištu.

Pozivajući na nasljedovanje svetih napomenuo je da samostan treba biti s. Kristini kao i svim drugim sestrama i čistilište i posvetilište kako bi svoje trpljenje mogle radosno prikazati za spasenje duša. Kako bi naše trpljenje bilo plodonosno važno je da drugima olakšavamo život nastojeći da se u svome predanju svidimo Isusu a ne poglavarima te da se u svojim molitvama i žrtvama zauzimamo za opće potrebe Crkve i svijeta.

Nakon misnog slavlja okupili smo se za obiteljskim stolom dijeleći radost zajedništva.

Zahvalni Gospodinu za dar zvanja čestitali smo s. Kristini želeći joj mir i ustrajnost u radosnom služenju Bogu. Prateći je molitvom i sestrinskom ljubavlju bit ćemo joj potpora na tom zajedničkom putu.

 
Povezani članci :

» Duhovne vježbe sestrara klarisa

Fra Miro Relota je odražao duhovne vježbe nama sestrama od 22. do 26. veljače. Bile smo sretne da nam je fra Miro baš ove godine održao duhovne vježbe. Fra Miru znademo od početka našeg osnivanja i uvijek smo bili povezani jer nam je dosta...

» Redovničko oblačenje u samostanu sv. Klare, Brestovsko

U subotu 22. kolovoza, na spomendan BDM Kraljice, nakon slavlja svete mise koju je predslavio naš duhovnik fra Gabrijel Tomić u koncelebraciji s još tri svećenika: župnik župe Dolac fra Zoran Livančić, fra Slavko Topić i fra Ugo Maria...

» Proslava sv. Majke Klare Asiške na Brestovskom

I ove godine blagdan sv. Majke Klare okupio je vjerni puk da bi mu ona svojim svijetlim primjerom  pokazala siguran put k Ocu, kojim je i ona prošla slijedeći stope Njegova Jedinorođenog Sina.Za proslavu blagdana pripravljali smo se devetnicom....

» Proslava blagdana sv. Klare Asiške na Brestovskom

Sestre klarise iz samostana svete Klare na Brestovskom pozivaju na proslavu blagdana sv. Klare Asiške u utorak, 11. kolovoza 2015. u 11 sati.Za blagdan će se pripravljati devetnicom od 2. do 10. kolovoza. Svaki dan devetnice u 17.30 molit će se...

» Duhovne vježbe sestara klarisa

Od 15. do 21. ožujka, mi, sestre klarise imale smo svoje duhovne vježbe. Duhovne vježbe su potrebne svakoj Bogu posvećenoj osobi jer je potrebno neprestano obnavljati svoj duhovni život, a duhovne vježbe su prilika da zavirimo u svoje srce te...

» ss. klarise papin pohod BiH prate molitvom

S obzirom da je papa Franjo u svome dosadašnjem pontifikatu pokazao osobitu ljubav prema malenima i siromašnima, stoga je u lipnju ove godine odlučio pohoditi i našu siromašnu i ispaćenu BiH, koja je itekako prepatila u prošlom ratu. Vijest o...

» Dario Kordić posjetio sestre klarise

U ovom predbožićnom vremenu bili smo ugodno iznenađeni posjetom Darija Kordića. Dario je zajedno sa svojom suprugom Venerom, te još dva pratioca, ostao u radosnom druženju i razgovoru sa nama sestrama punih dva sata, koji su nam protekli kao...

» Službenica Božja s. Konzolata Betrone (Sestra oluja)

Sestra Konzolata je rođena u Saluzzu kao Pierina Betrone 6. travnja 1903. U prvoj godini života s obitelji se seli u Torino.  Pierina živi kao i sva djeca do svoje trinaeste godine, kada na blagdan Bezgrešnog začeća primajući Prvu pričest...

» Biskup Željezanske biskupije u posjeti klarisama

U utorak, 28. listopada, u pratnji oca provincijala Fra Lovre Gavrana i ostalih svećenika, posjetio nas je biskup gradišćanskih hrvata mons. Egidije Ivan Živković sa svojom pratnjom.Biskup Živković je pozdravio sestre i predstavio svoju...

» Sestre u susretu s OFS-om iz Posušja, Tomislavgrada i Livna

Dana 26. listopada, pri povratku iz Kraljeve Sutjeske, posjetili su naš samostan članovi Trećeg svjetovnog reda iz Posušja u pratnji svog duhovnog asistenta Fra Marka Dragićevića. Riječi dobrodošlice uputila je časna Majka s. Hijacinta,...

» Posjet pjevača i trećoredaca sestrama klarisama

U subotu, 20. rujna, pod vodstvom fra Vinka Kurevije, posjetilo nas je četrdeset pjevača iz župe Seonica. Naš kapelan fra Gabrijel Tomić uputio je prisutnima riječi pozdrava i dobrodošlice, a nakon toga je svaka od nas sestara posvjedočila...

» Blažena Celina od Prikazanja

S. Marija Celina od prikazanja (Germana Castang) rodila se 1878. g. u selu Nojals, u Francuskoj. Patnja i trpljenje su bili stalni pratioci u njezinom životu. Kad je imala samo 4 godine oboljela je od poliomijelitisa, pa je cijeloga života morala...

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko