gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Frama Brestovsko na Mladifestu u Međugorju Ispis E-mail
Autor: Klaudija Vujica   

Pod geslom "Mir vama" u Međugorju je od 31.7. - 6.8.2015. održan 26. Mladifest – Međunarodni molitveni susret mladih. Devet naših framaša je skupa s duhovnim asistentom fra Damirom Pavićem u programu sudjelovalo od 3. do 6. kolovoza.

Jutarnji program započinjao je molitvom u 09:00h nakon čega bismo slušali katehezu i razna svjedočanstva. Popodnevni program se sastojao od svjedočanstava, molitve krunice, sv. mise i klanjanja pred Presvetim. Festival mladih je mjesto molitve, pomirenja s Bogom i druženja mladih gdje svatko može pronaći ono što mu treba.

Katehezu na temu "Iz ropstva u slobodu" i svetu misu u ponedjeljak, 3. kolovoza, vodio je naš župnik fra Damir Pavić. Rijeka ljudi, na tisuće i tisuće njih, slila se tih dana u Međugorje.

Zašto toliko mnoštvo ljudi dolazi na ovaj Festival jednostavno je objasnio fra Damir u svojoj propovijedi: Ljudi su gladni Boga a na Mladifestu se zaista na poseban način može pronaći i osjetiti Božja prisutnost.

 

Sva svjedočanstva koja smo slušali tih dana govorile su osobe koje su nakon doživljenog iskustva Boga i Gospe započele svoje obraćenje, a svi su počeli na isti način: molitvom. Katehezu o temi "Molitva i život" imao je fra Ljubo Kurtović u utorak, 4. kolovoza. Nakon večernje svete mise toga dana imali smo priliku pogledati odličnu predstavu "Credo" koju su izveli članovi zajednice Cenacolo.

Posljednjeg dana molitvenog susreta mladih u srijedu, 5. kolovoza, katehezu na temu "Praštanje" vodio je fra Marinko Šakota, župnik u Međugorju. Svoje svjedočanstvo imala je i vidjelica Mirjana koja je sve mlade pozvala da počnu živjeti srcem svetu misu te je istaknula važnost molitve srcem i zajedničke obiteljske molitve. Izdvojili bismo i svjedočanstvo Immaculee Ilibagiza koja je preživjela strašan genocid u Ruandi, gdje je ubijeno više od milijun ljudi. Ona je tada otkrila Boga a kasnije se susrela i oprostila ubojicama svoje obitelji. Na koncu svega, nakon klanjanja Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu, svećenici su blagoslovili mlade kako bi svaku milost koju su dobili u Međugorju ponijeli u svoje domove.

U četvrtak ujutro, 6. kolovoza, otišli smo na Podbrdo, mjesto Gospina ukazanja. Razmatrajući radosna otajstva krunice došli smo do Gospina kipa gdje je svatko imao priliku za osobnu molitvu u tišini. Kući smo stigli ispunjeni, obogaćeni i zahvalni dragom Bogu na predivnim danima ispunjenim blagoslovom, molitvom, pjesmom i slavljenjem u zajedništvu.

 
Povezani članci :

» Suradnja FSR-a i Frame Brestovsko

U nedjelju, 13. ožujka, naše su dugogodišnje framašice Ana-Marija Knežević i Marija Trogrlić održale članovima Franjevačkog svjetovnog reda u Brestovskom predavanje na temu “FSR i Frama – jedna obitelj”. Oduševljenje ovakvim vidom...

» Novo vijeće Frame Brestovsko

U petak, 11. prosinca 2015. god., održana je redovna izborna skupština Frame Brestovsko. Na početku susreta framaši su zazvali Duha Svetoga kako bi među sobom prepoznali osobe koje će voditi bratstvo kroz sljedeću godinu. Ukupno dvadeset...

» Primanja i obećanja Frame Brestovsko

U nedjelju, 22. studenog 2015. god., održan je svečani obred primanja i davanja obećanja u Frami Brestovsko pod geslom: "U Bogu mom je snaga moja sva!". Ovaj se obred u našoj župi već dugi niz godina održava na svetkovinu Krista Kralja. Ove...

» Hodočašće u Međugorje

U subotu, 21. studenog 2015., vjernici župe Brestovsko, zajedno s vjernicima iz okolnih župa, predvođeni župnikom, fra Damirom Pavićem, uputili su se u mjesto mira, molitve i Gospine prisutnosti - Međugorje. Krenuli smo u ranim jutarnjim...

» Održan XVIII. Framafest u Mostaru

Pod geslom "Ti si nada naša i veselje" 31. listopada 2015. u Mostaru je održan XVIII. festival duhovne glazbe Franjevačke mladeži - Framafest. Domaćin ovogodišnjeg Framafesta bilo je područno bratstvo Frame Hercegovina, a nositelj cijelog...

» Sportski susret Frame u Uskoplju

U subotu, 19. rujna, u župi Uskoplje održan je XI. Sportski susret Frame Bosne Srebrene, pod geslom Mir i dobro širimo koji je povezan s obilježavanjem 20 godina djelovanja Frame u provinciji. Susret je okupio oko 700 framaša iz 25 župa, a...

» V. Franjevački hod Frame Bosne Srebrene

Ove godine imao sam veliku milost biti sudionikom petog Franjevačkog hoda Frame Bosne Srebrene. Hod je održan od 25. srpnja do 5. kolovoza pod geslom “Mir i dobro širimo”. Na hodu je sudjelovalo oko pedesetak framaša iz dvadeset župa...

» Franjevački hod na Brestovskom

U ponedjeljak, 27. srpnja, sudionici Franjevačkog hoda stigli su u našu župu. Naime, od 25.07. do 05.08. održava se V. Franjevački hod Frame Bosne Srebrene. Ovogodišnja ruta je od župe Vitez preko Busovače, Brestovskog, Fojnice, Kreševa i...

» Dječje ljeto Frame Brestovsko 2015.

Pod geslom “Da vaša radost bude potpuna” (Iv 15,11) u našoj župi je od 17. do 19. srpnja 2015. god. održano treće Dječje ljeto. Projekt su organizirali animatori Frame Brestovsko u suradnji sa župnim uredom. Na Dječjem ljetu sudjelovalo...

» Susret pape Franje s mladima u Sarajevu

{youtube}KiTh1AEF2s0{/youtube}

» "Dodir Ljubavi" u svetištu sv. Nikole Tavelića

U srijedu, 13. svibnja, u svetištu sv. Nikole Tavelića na Kovačićima u Sarajevu, održana je Duhovna obnova uz temu "Uzašao je!". Cijelu duhovnu obnovu svojim sviranjem i pjevanjem uljepšali su članovi našeg benda, a sam program je vodio...

» Hodočašće krizmanika u Međugorje

Za krizmanike naše župe 19. travnja 2015. godine organizirano je hodočašće u Međugorje. U pratnji župnika fra Damira Pavića i nekoliko framaša, njih 45 je krenulo u Međugorje već u mračnim jutarnjim satima.Kako ovogodišnje krizmanike...

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko