Ljubav prema Majci Božjoj Ispis E-mail
30. kolovoza 2012.

U Gunjačama, naselju brestovačke župe, na raskrižju ceste koja vodi prema Javorju, nalazi se kapelica Majke Božje.

Po sebi ništa neobično, jer po mnogim našim mjestima postoje slične zavjetne kapelice i križevi postavljeni na različitim mjestima.

Ovu kapelicu vrijedi spomenuti zbog njezine ljepote, ali osobito što je njezinu gradnju potaknula jedna časna sestra.

Riječ je o sestri Tarziciji Vujica, sestri franjevki koja je rodom iz naselja Gunjače, a trenutačno na službi u Jajcu. Sestra Tarzicija je iz pobožnosti prema Majci Božjoj pokrenula izgradnju ove zavjetne kapele i uvijek kada dođe u svoje rodno mjesto s puno ljubavi i pažnje održava ovo mjesto molitve. Kapela izgrađena 1998. godine.

Božji blagoslov i zagovor naše nebeske majke Marije, pod čijom je zaštitom župa Brestovsko, neka vazda prati našu sestru Tarziciju.