gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Obred primanja i obećanja u Trećem redu Ispis E-mail
Autor: fra Damir Pavić   
29. studenog 2015.

Na prvu nedjelju Došašaća, pod pučkom svetom misom u 11:00h, upriličen je obred primanja i obećanja u Franjevačkom svjetovnom redu na Brestovskom.

Za ovaj događaj trećoredci su se pripremali kroz trodnevnicu koju su predvodili Željko Majdandžić, ministar Bosanskog područnog bratstva Kraljice Katarine i fra Gabrijel Tomić, duhovni asistent Trećeg reda na Brestovskom.

Pod svetom misom, u nazočnosti svih trećoredaca naše župe i vjernog naroda, u franjevačko bratstvo je primljena s. Marina Prajo, a zavjete su dale ss. Branka Glavaš i Sofija Antičević. Nakon svete mise trećoredci su nastavili svoje druženje zajedno s časnim sestrama franjevkama, sestrama klarisama i fratrima. U bratskoj atmosferi zajedno smo blagovali i pjesmom slavili Gospodina.

Zahvalni smo Bogu za naše malo franjevačko bratstvo i želimo da Treći red i dalje živi i raste u našoj župi.

 
Povezani članci :

» Zavjetovanje i primanje u FSR-u na Brestovskom

Nedjelja, 19. listopada, radostan je dan za cijelu župu Brestovsko. Danas, pod pučkom svetom misom u 11:00h u našoj crkvi na Brestovskom upriličen je svečani obred primanja novih članova u Franjevački svjetovni red (FSR), kao i zavjetovanje...

» Primanje u Franjevački svjetovni red

Danas je u crkvi na Brestovskom bilo posebno svečano. Naime, pod pučkom svetom misom u 11:00h održan je Obred primanja u Franjevački svjetovni red.Bogu hvala da smo doživjeli ovaj radosni trenutak: od danas u župi Brestovskom, kao nigdje u...

» Prva skupština FSR-a na Brestovskom

Danas nakon pučke svete mise u župi Rođenja Blažene Djevice Marije održana je prva skupština Franjevačkog svjetovnog reda. Tako je u našoj župi, nakon dugog vremena, ponovno oživljen rad Franjevačkog svjetovnog reda.Pripreme za današnju...

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko