Župne obavijesti 20.3.2016. Ispis E-mail
19. ožujka 2016.

• Danas je Cvjetnica - nedjelja Muke Gospodnje. Kao što je najavljeno prošle nedjelje, danas u 10:15h obavit ćemo pobožnost Put križa oko brijega gdje je smještena naša crkva. Nakon toga ispred crkve ćemo blagosloviti grančice i slaviti svetu misu pod kojom se čita Muka Gospodnja. Od srca hvala svim župljanima koji su dali godižbinu.

• U utorak je cjelodnevno klanjanje Isusu i 2. utorak na čast sv. Anti. U 17:30h molitva kod kipa sv. Ante, a zatim nastavak pobožnosti u crkvi prije početka svete mise.

• U četvrtak započinje svečano trodnevlje svetom misom u 18:00h. Prisjećamo se Isusove posljednje večere sa svojim učenicima. To je ujedno svećenički dan. Nakon večernje svete mise, u organizaciji Frame Brestovsko, u našoj crkvi će do ponoći biti klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu. Pozivam sve župljane da se uključe u klanjanje.

• Obredi Velikoga petka započinju također u 18:00h. Nakon obreda pjevat ćemo Gospin plač. Na Veliki petak je zapovjedni post i nemrs.

• U subotu ujutro u 09:00h je tradicionalni blagoslov jela. Obredi Velike subote započinju u 19:00h. Nakon završetka obreda je također blagoslov jela. Ne zaboravite da su ova tri dana najsvetije vrijeme u crkvenoj godini. Iz tog razloga pozivam sve župljane da obavezno dolazite na sve obrede. U četvrtak, petak i subotu nema jutarnjih svetih misa kod sestara klarisâ niti večernje svete mise na Veliki četvrtak.

• Iduće nedjelje slavimo Uskrs - najveći kršćanski blagdan. Nakon pučke svete mise tradicionalno druženje ispred samostana sestara klarisa.

• Do daljnjega nema susreta Frame, prvopričesnika, ministranata i pjevača.

• Pretplatnici Katoličkog tjednika podignite svoje brojeve. Stigao je i novi Glasnik mira iz Međugorja.

• Jučer je umrla naša župljanka Branka Barišić iz naselja Hrastovi. Vrijeme sprovoda još nije utvrđeno. Pokoj vječni daruju joj Gospodine!

- Nedjelja
20.3.2016.