Župne obavijesti - 9.4.2017. Ispis E-mail
09. travnja 2017.

Danas je Cvjetnica-nedjelja Muke Gospodnje. Kao što je najavljeno prošle nedjelje, danas u 10:15h obavit ćemo pobožnost Put križa oko brijega gdje je smještena naša crkva. Nakon toga ispred crkve ćemo blagosloviti grančice i slaviti svetu Misu pod kojom se pjeva Muka Gospodnja. Od srca hvala svim župljanima koji su dali godižbinu.

U utorak je klanjanje Isusu i 5. utorak na čast sv. Anti. U 16:00h se izlaže Presveti Sakrament. U 17:30h molitva kod kipa sv. Ante, a zatim nastavak pobožnosti u crkvi, a nakon toga slijedi sveta Misa.

U četvrtak započinje svečano trodnevlje svetom Misom u 18:00h. Prisjećamo se Isusove posljednje večere sa svojim učenicima. To je ustanova Euharistije i Svetoga (svećeničkog) reda. Nakon večernje svete Mise, u organizaciji Frame Brestovsko, u našoj crkvi će do ponoći biti klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu. Pozivam sve župljane da se uključe u klanjanje.

Obredi Velikoga petka započinju također u 18:00h. Nakon obreda pjevat ćemo Gospin plač. Na Veliki petak je zapovjedni post i nemrs.

U subotu ujutro u 09:00h je tradicionalni blagoslov jela. Obredi Velike subote započinju u 19:00h. Nakon završetka obreda je također blagoslov jela. Ne zaboravite da su ova tri dana najsvetije vrijeme u crkvenoj godini. Iz tog razloga pozivam sve župljane da obavezno dođu na sve obrede. U četvrtak, petak i subotu nema jutarnjih svetih Misa kod sestara klarisâ niti večernje svete Mise na Veliki četvrtak.

Iduće nedjelje slavimo Uskrs-najveći kršćanski blagdan. Nakon pučke svete Mise tradicionalno druženje ispred samostana sestara klarisa.

U velikom tjednu nema susreta Frame, prvopričesnika, krizmanika, ministranata i pjevača.

Pretplatnici Svjetla riječi i Katoličkog tjednika podignite svoje brojeve.

Prošlog tjedna preminula je Valentina Vujica (+Gorana) iz Rauševca. Ukopana je na groblju Kosnice. Pokoj vječni darujoj Gospodine!

MISNE NAKANE U TJEDNU

09. 04. 2017. Nedjelja