gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Župne obavijesti - 16.7.2017. Ispis E-mail
Autor: fra Ilija Jurić   
17. srpnja 2017.

• Danas je 15. nedjelja kroz godinu. Svete Mise slavimo po redovitom rasporedu.

• U utorak je klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu u 16:00h. U 17:30h molitva Gospine krunice, a zatim sveta Misa u 18:00h.

• U četvrtak je blagdan sv. Ilije proroka, zaštitnika Bosne. To je patran župe Kiseljak. Trodnevnica u Kiseljaku sv. Iliji bit će navečer u 18:00h, a na sam dan središnje Euharistijsko slavlje u 11:00h.

• U četvrtak nema svete Mise u 20:00h kod sestara klarisa.

• U subotu, 22.07., popodne oko 17:00h pozivamo sve naše župljane na doček kipa Gospe Fatimske u našu župu. U 17:30 krunica, a u 18:00h sveta Misa. Kip će boraviti kod nas 24 sata, dakle od subote popodne do nedjelje popodne. U nedjelju pod svetim Misama bit će posveta naše župe Bezgrešnom Srcu Marijinu. Sa sobom ponesite krunicu. Taj kip Gospe Fatimske započeo je svoj hod kroz našu nadbiskupiju 01. svibnja ove godine u Olovu kao znak posvete cijele nadbiskupije Bezgrešnom Srcu Marijinom.

• Župni ured Fojnica obavještava da će u nedjelju biti Misa na Vrankamenu u 12:00h.

• Stigao je novi broj Katoličkog tjednika i Glasnika mira. Pretplatnici trebaju podići svoje brojeve.

• Iz katoličkog kalendara izdvajamo: u četvrtak je sv. Ilija, zaštitnik Bosne; u petak je sv. Lovro Brindiški, crkveni naučitelj; u subotu je sv. Marija Magdalena.

• Ženidbeni navještaj: crkveni brak sklapaju Martin Vujica, sin Ante i Jele r. Blažević, iz Rauševca i Sandra Biletić, kći Predraga i Dragice r. Bakula, iz Rauševca. Obadvoje su iz naše župe. Neka ih prati Božji blagoslov!

• U drugi utorak, 25. srpnja doći će 50 framaša iz raznih župa u našu župu na prenoćište, kako bi u srijedu, 26. srpnja na sv. Anu pošli od nas na hodočašće-Franjevački hod u Asiz. Zamoljavam obitelji naše župe, koje mogu primiti tog utorka na noćenje nekoga od tih framaša, da se prijave poslije Mise u župni ured.

• Zahvaljujemo našim đacima od I. do VII. razr. Os. šk. na sudjelovanju i lijepom ponašanju na manifestaciji Dječije ljeto. Posebice hvala našim framašima koji su to odlično organizirali i vodili! Hvala Sarajevskom Kiseljaku na donaciji pića i Matanu Laliću vl. pekare Fijaker na donaciji pogačica za naše đake!

• Danas je 17. nedjelja kroz godinu. Svete mise u našoj crkvi redovito u 08:00 i 11:00 sati.

• U četvrtak u 20:00 sati klanjanje Isusu u kapelici kod sestara klarisa.

• U petak, 2. kolovoza, započinjemo Devetnicu sv. Klari Asiškoj. Svete mise slavimo u 18:00 sati u kapelici kod sestara klarisa. Prije svetih misa molitva krunice u 17:30 sati.

• U petak je i Gospa od anđela—Porcijunkula. Prilika za potpuni oprost. Potrebno je posjetiti crkvu, ispovjediti se, pričestiti, izmoliti Vjerovanje, 1 Očenaš, Zdravomarijo i Slava Ocu na nakanu Svetog Oca. Priliku za ispovijed imate prije jutarnje i večernje svete mise.

MISNE NAKANE U TJEDNU

16. 07. 2017. Nedjelja

07:00

08:30

11:00

† Marko Bilan

† Ivo Franjić

Pro populo-za sav puk župne zajednice

17. 07. 2017. Ponedjeljak

07:30

† Marija Mustajbegović i Vuk Mica

18. 07. 2017. Utorak

07:30

† Jozo, Ljubica, Ljilja i Jozo Štrljić

19. 07. 2017. Srijeda

07:30

† Vlado i Kata Trogrlić-Šitum

20. 07. 2017. Četvrtak

07:30

† Anto i Marija Miličević

21. 07. 2017. Petak

07:30

† Stipo i Kata Marijanović

22. 07. 2017 Subota

07:30

† Marijan Miličević

23. 07. 2017. Nedjelja

07:00

08:30

11:00

† Anto Katana

† Janjko i Snježana Drmać

Pro populo-za sav puk župne zajednice

 

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko