Župne obavijesti 25.12.2017. Ispis E-mail
24. prosinca 2017.

• Danas je Božić-blagdan Isusova rođenja. Svim vjernicima naše župe Brestovsko želimo da u miru, molitvi i kršćanskoj radosti dočekaju i proslave ovaj blagdan. Svete Mise slavimo u 08:00h kod sestara klarisa i pučku svetu Misu u crkvi u 11:ne00h. Svima vama ovdje nazočnima, svim našim vjernicima koji su bolesni i nemoćni, želimo čestit Božić i Sveto Isusovo Porođenje.

• Sutra je drugi dan Božića-sv. Stjepan, prvomučenik. Svete Mise slavimo kao nedjeljom: u 07:00h kod sestara klarisa; u crkvi u 8:30h i 11:00h.

• U srijedu je treći dan Božića-sv. Ivan apostol i evanđelist. To je drugi patron naše župe. Svete Mise slavimo u 07:00h kod klarisa i u crkvi u 11:00h. U duhu tradicije naše župe pozivamo vas u srijedu na Ivandan, poslije pučke Mise na zajedničko druženje uz pjesmu, svirku i tjelesnu okrepu. To zajedničko druženje bit će u prostorijama HKD-a “Fra Karlo Kujundžić” osnovna škola Brestovsko. Organizator tog druženja je HKD “Fra Karlo Kujundžić”. Svi smo pozvani.

• U četvrtak su Nevina Dječica-Mladenci, mučenici. Svete Mise slavimo u 07:30h i u 20:00h kod sestara klarisa.

• U sljedeću nedjelju je sveta Obetelj Isusa, Marije i Josipa, te je ujedno i stara godina. Osim redovitih nedjeljnih Misa, bit će i sv. Misa zahvalnica u 17:00h. U nedjelju navečer, na staru godinu, bit će molitveni doček Nove godine u kapelici sestara klarisa. Sveta Misa u 23:00h, a u Novu godinu ući ćemo klanjanjem Isusu u Presvetom Sakramentu. Nakon molitvenog dijela slijedi zajedničko druženje. Pozivamo našu framu i ostale mlade da na ovaj način dočekamo Novu godinu.

• Ovih dana bio je blagoslov obitelji u udaljenim dijelovima naše župe.

• S blagoslovom obitelji nastavljamo sutra, na blagdan sv. Stjepana, poslije pučke svete Mise.