gototopgototop

Fra Damir Pavić: Nedjeljna razmišljanja

Obiteljska kateheza s Marijom

Duhovna obnova

Vojska Bezgrešne na Brestovskom

Kolumne

Kolumne: fra Ivo Pavić
Kolumne: Marija Trogrlić
Kolumne: dr. Boris Adašević
Kolumne: Saša Jarmanović

Molitve

Biciklistički klub "Sveti Franjo" Brestovsko

Nedjeljnja misna čitanja - 4.2.2018. Ispis E-mail
Autor: fra Ilija Jurić   
04. veljače 2018.

Kratki komentar uz prvo čitanje

Ovaj odlomak iz knjige o Jobu govori o tajni trpljenja. Job zahvaćen patnjom izražava svoju muku i zaziva Gospodina.

ČITANJE KNJIGE O JOBU(Job 7, 1-4. 6-7)

Job progovori:»Nije l’ borba život čovjekov na Zemljii dani mu kao dani nadničara? Kao što umoran rob za hladom žudi i kao nadničar koji plaču čeka,mjeseci me jada tako zapadošei noći su mučne meni dosuđene. Liježući pomišljam: ‘Kad li ću ustati?’a dižuć se: ‘Kad ću večer dočekati!’ I tako se kinjim sve dok se ne smrkne. Dani moji brže od čunka prođoše, promakoše hitro bez ikakve nade. Spomeni se: život moj samo je lahori oko mi ne će više vidjet sreće.«

Riječ Gospodnja.

PSALAM: 147 (146). 1-2. 3-4. 5-6

147 (146). 1-2. 3-4. 5-6

Hvalite Gospodina: on liječi one koji su srca skršena!

———-

Hvalite Gospodina, jer je dobar,

pjevajte Bogu našemu, jer je sladak;

svake hvale on je dostojan!

Gospodin gradi Jeruzalem,

sabire raspršene Izraelce.

———-

On liječi one koji su srca skršena

i povija rane njihove.

On određuje broj zvijezda,

svaku njezinim imenom naziva.

———-

Velik je naš Gospodin i svesilan,

nema mjere mudrosti njegovoj.

Gospodin pridiže ponizne,

zlotvore do zemlje snizuje.

Komentar uz drugo čitanje

Apostol Pavao pokazuje se kao sluga svoje braće i sestara kao što je bio Krist. On ima pravo da ga kršćani uzdržavaju ali radije se sam brine za svoj svagdašnji kruh.

ČITANJE PRVE POSLANICE SVETOGA PAVLA APOSTOLA KORINĆANIMA

Braćo! Što navješćujem evanđelje, nije mi na hvalu, tȁ dužnost mi je. Doista, jao meni ako evanđelja ne navješćujem. Jer ako to činim iz vlastite pobude, ide me plaća;ako li ne iz vlastite pobude —služba je to koja mi je povjerena. Koja mi je dakle plaća? Da propovijedajući pružam evanđelje besplatno ne služeći se svojim pravom u evanđelju. Jer premda slobodan od sviju,sam sebe svima učinih slugomda ih što više steknem.

Bijah nejakima nejak da nejake steknem. Svima bijah sve da pošto-poto neke spasim. A sve činim poradi evanđeljada bih i ja bio suzajedničar u njemu.

Riječ Gospodnja.


Komentar uz Evanđelje

Isus iscjeljuje bolesne. On vraća ljudima tjelesno zdravlje i time očituje kako je Bog dobar prema njima te odgaja vjeru učenika koji su pozvani da postanu njegovi svjedoci.

ČITANJE SVETOG EVANĐELJA PO MARKU (Mk 1, 29-39)

U ono vrijeme: pošto Isus iziđe iz sinagoge, uđe s Jakovom i Ivanom u kuću Šimunovu i Andrijinu. A punica Šimunova ležala u ognjici. I odmah mu kažu za nju. On pristupi, prihvati je za ruku i podiže. I pusti je ognjica. I posluživaše im.Uvečer, kad sunce zađe, donošahu preda nj sve bolesne i opsjednute. I sav je grad nagrnuo k vratima. I on ozdravi bolesnike — abijahu mnogi i razne im bolesti — i zloduhe mnoge izagna. I nedopusti zlodusima govoriti jer su ga znali. Rano ujutro, još za mraka, ustane, iziđe i povuče se na samotno mjesto i ondje se moljaše. Potražiše ga Šimun i njegovi drugovi. Kad ga nađoše, rekoše mu: »Svi te traže.« Kaže im: »Hajdemodrugamo, u obližnja mjesta, da i ondje propovijedam! Ta zato sam došao.« I prođe svom Galilejom: propovijedao je u njihovimsinagogama i zloduhe izgonio.

Riječ Gospodnja.

 

Hvaljen Isus i Marija!

Poštovani posjetitelji,

dobro došli na službenu stranicu Župe Rođenja BDM Brestovsko.

Ovim putem našim župljanima i svim ljudima dobre volje želimo približiti život naše župne zajednice, prenositi poruku Evanđelja i posredovati kršćanske vrednote.

Mir i dobro!

Cjelodnevno klanjanje

Samostan Svete Klare

Klarise na Brestovskom

Poveznice

Duhovna poezija

Katekizam Katoličke Crkve

Pregled članaka

Svetac mjeseca

Svetac mjeseca


Katolički kalendar

Katolički kalendar 2016.

Najčitanije

Najnoviji prilozi

Foto albumi

Klikni za foto albume

2012-2016 © Župa Rođenja Blažene Djevice Marije - Brestovsko